DRUHÁ PŮLE GENERÁLKY SE NÁM NEPOVEDLA!!
2:4(2:0)
br: Samko, Lukič.
Mach - Veselka, Kopáč, Krčál, Finěk - Vaníček, Lukič - J. Labík, Samko, Mahr - Bastin střídali: Labík T., Havel, Havlena, Vejr, Holec
Generálky na mistrovské boje absolvují o víkendu dva naše týmy dospělých.
SO 10:00 muži B ČESKÝ BROD B - CHLUMEC B hř. Vykáň
NE 10:15 muži A CHLUMEC - ADMIRA PRAHA
FK CHLUMEC - SK SLAVIA PHA B 1:3(1:2)
br: Holec - Kopáček, Labík, Šimeček
sudí Vitvar - Vojtěch, Bečvář 400 diváků
CNC: Mach - Finěk, Havel, Krčál, Žahourek - Mahr, Havlena, Samko, T. Labík - Holec, Bastin.
střídali: Kukal, Jarkovský, J. Labík, Vaníček, Vejr, Veselka, Novotný, Kopáč
SKS: Surovčík - Bárta, Švec, Zeronik, Šubert, Douděra, Matys, Kopáček, Labík A., Vonazidis, Toula
střídali: Obadal, Beran, Šimeček, Horský, Nikl, Hrubeš, Vorel, Štětka, Atsuta, Fulop.
Před solidní návštěvou se náš tým představil poprvé v přípravě na domácím hřišti. Hostující mladíci, po rozpačitém začátku, přepli na větší rychlostní stupeň a předváděli velmi kvalitní podívanou. Jejich výhra je v kontextu celého utkání zasloužená. Naše hráče čeká v neděli generálka na mistrovské boje. Od 10:15 hostíme Admiru Praha.
Michal Šmarda(trenér FK Chlumec): Sehráli jsme velmi kvalitní utkání s výborným soupeřem. Měli jsme v něm pasáže dobré i ty horší. Stále točíme sestavu a hledáme nejvhodnější varianty. Utkání mělo výbornou atmosféru, za kterou fanouškům děkuji.
Někteří z vás si to možná ještě pamatují, někdo možná ne a tak připomeňme, že Slavia Praha se na našem stadionu představila už v roce 2009. Jako mistr ligy zde sehrála přípravné utkání s hradeckými Votroky. Zápas skončil remízou 2:2 a téměř dva tisíce diváků odcházelo velmi spokojeno. Na fotkách níže můžete vidět mj. naší starou tribunu, Michala Šmardu v roli asistenta trenéra FC HK, Vaška Pilaře v hradeckém dresu a také naše odchovance Filipa Firbachera a Honzu Novotného v rolích podavačů míčů. Mj. právě Honza se dnes objeví na hřišti v dresu našeho áčka
Vysoké Mýto - CHLUMEC A 1:6(1:2)
Holec![]()
Lukič
T. Labík
Vaniček
Bastin
Kukal(46. Mach) - Veselka, Jarkovský, Kopáč(46. Krčál), Žahourek - Vaníček - Labík J., Lukič, Vejr(46. Havlena), Novotný(46. Labík J.) - Holec(46. Bastin)
Michal Šmarda(trenér FK Chlumec): Spokojen jsem s výhrou a naší ofenzivní činností. Naopak směrem dozadu se mi naše hra nelíbí. Pouštíme soupeře do zbytečně moc šancí a to by se nám v mistrovských utkáních mohlo vymstít. Na tom musíme ještě hodně zapracovat. Stále nemáme kádr kompletní. V příštím týdnu ještě někteří hráči přijdou. Ve středu od 17:30 hostíme v Chlumci béčko mistrovské Slávie a já věřím, že nás čeká výborné utkání, které přiláká do hlediště hodně našich příznivců!!
FC HK U 19 - FK CHLUMEC A 3:2(1:2)
br: Bastin, T. Labík z pen.
Mach - Finěk, Krčál, Havel, Žahourek - Vaniček, Lukič, J. Labík, T. Labík, Holec - Bastin
střídali: Kukal, Kopáč, Novotný, Doležal, Vejr, Veselka, Hynek.
Tomáš Hrabík(trenér FK Chlumec): Dnešní utkání se nám příliš nepovedlo. I když jsme měli více ze hry a byli více na míči, nedokázali jsme se pořádně dostat do větších šancí. Hráli jsme zbytečně pomalu, komplikovaně a domácí nás v závěru potrestali z rychlých brejků. Svoji roli jistě sehrála únava z náročného týdne, přesto jsme zápas měli zvládnout lépe. Příští utkání hrajeme ve středu v Kolíně.
FK NÁCHOD - FK CHLUMEC 0:4(0:2)
br: Holec 2, T. Labík, Havlena
Petr(46. Mach) - Finěk, Havel, Krčál(46. Jarkovský), Žahourek - Vaníček(50. Krčál), Lukič(46. J. Labík) - Veselka(46. Novotný), Havlena, T. Labík - Holec
Michal Šmarda(trenér FK Chlumec): První utkání jsme zvládli vcelku bez problémů a zaslouženě v něm zvítězili. Těší mě nula na kontě inkasovaných branek. Kluci makali, v jejich přístupu jim nemůžu nic vytknout. Trošku problém jsme měli s některými taktickými věcmi, ale na tom máme čas ještě zapracovat. Máme před sebou náročný tréninkový týden, který zakončíme v sobotu zápasem s hradeckým dorostem a tak věřím, že nám výhra dodá chuť do další práce.
Býval velmi dobrým fotbalistou, technicky vybavený s vynikající levačkou, v nejvyšší soutěži odkopal téměř 350 zápasů. Po skončení kariéry se vydal na trenérskou dráhu, působil hned v několika prvoligových klubech v roli asistenta. Naposledy byl spolu s Václavem Kotalem v pražské Spartě. Nyní Michal Šmarda poprvé okusí, jaké je to být hlavním trenérem, neboť se stal lodivodem Chlumce nad Cidlinou, špičkového týmu ČFL, který se zviditelnil také v MOL Cupu.
Jak se to celé upeklo?
Oslovil mě Honza Kraus po domluvě s chlumeckým šéfem panem Rybou. Věděli, že jsem byl v momentální situaci bez angažmá. Nějakým způsobem jsme se domluvili a tak to vzniklo.
Co čekáte od tohoto angažmá?
Jsem za tu práci rád, protože můžu být u fotbalu a můžu pokračovat v tom, co po skončení hráčské kariéry dělám, čili v trenéřině.
Je to pro vás první štace v roli hlavního trenéra. Těšíte se už jen z toho pohledu, že budete mít u mužstva hlavní a rozhodující slovo?
Ano, už jsem to měl také v hlavě. I s Vencou Kotalem jsme se o tom bavili, že už jsem ve fázi, kdy s tím začít. Když nepřišla jiná nabídka, tak je to z tohoto pohledu super.
Nebyl jste trochu zklamaný, že v době volna nepřišla nějaká nabídka z vyšších soutěží?
Vím, jak to chodí, kolik je trenérů a kolik je možností klubů, takže vůbec. Takhle to prostě ve fotbale je, jsou období, kdy je to lepší a kdy je to horší. Vůbec jsem nad tím takhle nepřemýšlel.
Dosavadní kouč Kraus nastavil v Chlumci laťku vysoko. Tým hrál na špici ČFL a v pohárech se úspěšně měřil s prvoligovými celky.
Je pravda, že já ten tým podrobně zatím neznám, protože jsem se nějakých dvanáct let, možná i víc, pohyboval na té nejvyšší úrovni. O těch nižších soutěžích moc přehled nemám, takže získávám nějaké informace. Jsem rád, že asistentem zůstává Tomáš Hrabík, který mi v úvodu dal nejvíce poznatků o hráčích. Samozřejmě kluky během nějaké krátké doby poznám. Každopádně si myslím, že ten tým určitou kvalitu má, jsou tam výborné podmínky co se týká zázemí, tréninkových ploch, kabin a tak dále. Snad to bude dobré.
Rozhodně sledujete probíhající Euro. Jak byste zhodnotil dosavadní počínání českého týmu?
Určitě si dali cíl postup ze skupiny a ten byl splněn. Je to turnaj, není to dlouhodobá soutěž, čili je to něco jiného, v tom je největší rozdíl. V turnajových zápasech se musíte chovat trošku jinak. Cíl splnili, což byl zatím první krok.
Výkony se vám zamlouvaly?
V určitých fázích byly i momenty, kdy by to mohlo být lepší. Ale jak říkám, je to turnaj, kde si jdete za jasným cílem a nemáte mnoho zápasů na to, kde se to dá napravit.
V osmifinále jdou Češi na Nizozemsko, jak by to mohlo dopadnout?
Začíná se od nuly a je to na jeden zápas, kde je všechno možné, může se to všechno sejít. Výsledky i hra Nizozemců jsou na turnaji zatím velmi kvalitní. Nicméně je to o jednom zápase, náš tým se na něj dobře připraví a rozdá si to. Myslím si, že by mohli kluci i postoupit. Můžeme dát gól a zápas bude o něčem jiném. Vycházet z dobré defenzivy, zkusit rychlé protiútoky, taktika se pak může změnit. Věřím, že by se to mohlo podařit. Budu fanda českého týmu, klukům to přeju, celý náš fotbal by úspěch potřeboval.