Upravit stránku

ONDRA VANÍČEK SE VRACÍ DO CHLUMCE!!

V tomto týdnu se konečně podařilo dotáhnout jednání se Dvorem Králové do zdárného konce a tak můžeme oznámit, že novou posilou našeho klubu se stal záložník Ondra Vaníček!!!

Ondra Vaníček( nar. 1989) začal s fotbalem v našem klubu. V žákovských kategoriích působil v RMSK Cidlina odkud odešel do Slovanu Liberec, kde hrál do svých 19 let. Posledních šest let v kategorii dospělých strávil v divizním Dvoře Králové, kde patřil k oporám týmu. Jeho otec Petr Vaníček v našem klubu dlouho hrál a také působil jako trenér. Bratr Lukáš je v současné době trenérem naší minipřípravky.
Martin Firbacher(předseda FK Chlumec): S Ondrou jsem se o návratu do našeho klubu bavil delší dobu a jsem moc rád, že to konečně vyšlo. S Ondrou počítáme do béčka, kde byl měl být lídrem týmu a předávat zkušenosti našim mladým hráčům. V dosud odehraných přípravných utkáních plnil tuto roli skvěle. A jak ho znám, tak se určitě popere i o místo v áčku!!

příprava béčka

FK CHLUMEC B - HOŘICE
                 10:0(6:0)
br: Hartman 3, Veselský, Vaníček, Doležal, Feichtinger, Kříž, Staněk, Jarkovský

Němec - Cholasta, Jarkovský, Vopátek, M. Kučera - Pilař, Vaníček - Veselský, V. Doležal, Hartman - Staněk
střídali: Špás, Feichtinger, Heger L., Kříž, Hajský

Další přípravu sehrálo béčko v neděli večer v Kobylicích, kde byl naším soupeřem tým z Hořic, který je v tabulce krajského přeboru o pět bodů za námi.

Martin Firbacher(předseda FK): Ráz utkání určil hned úvod zápasu. Rychle jsme vedli 3:0 a celou první půli se hrálo téměř na jednu branku. Po přestávce a změnách v sestavě už to tak jednoznačné nebylo, ale v závěru jsme se opět střelecky prosadili. Celý tým hrál s chutí, v rychlosti a fotbalem se bavil. Ale je to stále jen příprava...Ve středu hrajeme s Kunčicemi a v sobotu nás prověří lídr středočeského přeboru, silná Velim.

SILNÁ VELIM PORAZILA BÉČKO!!

VELIM - CHLUMEC B 5:0(1:0)

Němec - Cholasta, Vopátek, Šafránek, M. Kučera - Pilař, Vaníček - Novotný, Labík J., Doležal - Staněk
střídali: Tichý, Heger L., Kříž, Feichtinger.
Na umělce v Poděbradech nastoupili naši hráči proti Velimi, která se netají postupovými ambicemi. Jako tradičně jsme prohráli, i když náš výkon, byl oproti minulým vzájemným utkáním odlišný.

Tomáš Hrabík(trenér FK Chlumec B): Se zkušeným a silným soupeřem jsme sehráli velmi solidních šedesát minut, kdy jsme byli Velimi více než vyrovnaným soupeřem. Nedali jsme dvě velké šance. Po prostřídání jsme na deset minut vypadli ze hry a obdrželi tři branky, které rozhodli o celém zápase. Stejně jako jsme nelétali v oblacích po výhře 10:0 nad Hořicemi, tak nás určitě nezlomí tato porážka. Kluci pracují dobře a já věřím, že na jaře to bude znát. Nejvíce ze všeho mě mrzí zranění Vojty Cholasty, který má natržené vazy v kotníku. Věřím, že se co nejdříve uzdraví.

Příprava áčka a béčka

FK CHLUMEC B - FK JAROMĚŘ
                      1:0(0:0)
br: 58. Hartman
Kukal - Cholasta, Vopátek, Šafránek, M. Kučera - Hartman, Pilař, Veselka, Hubený, V. Doležal - Feichtinger
střídali: Němec, L. Heger, Kříž, Hajský, R. Chaloupka

V dalším přípravném utkání jsme, za stálého deště na umělce v Hradci, porazili Jaroměř brankou Kuby Hartmana.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Sehráli jsme fyzicky velmi náročný zápas se soupeřem, který praktikuje vysoké napadání a je velmi aktivní na míči. Jsem rád, že jsme v tomto ohledu Chlumci stačili a vydrželi fyzicky celých devadesát minut. Utkání s přehledem odřídil Pavel Tokár

Martin Firbacher, předseda FK Chlumec nad Cidlinou:  Dnes se hrálo svižné, rychlé utkání, ve kterém jsme po většinu utkání měli více ze hry. Z mnoha našich šancí jsme proměnili jen jedinou. V naší sestavě chyběla řada hráčů, šanci opět dostali mladíci a nevedli si vůbec špatně. Věřím, že celý tým vydrží v nastaveném trendu.

FC HK U 19 - FK CHLUMEC
                 1:1(1:1)
br: Sedláček
Dunda - Sedláček(61. Cholasta) Jarkovský, Prouza, Zahourek - Koubek, Čáp(69. Doležal V., 79. Petr) - J.Labik, Kučera, T.Labik - Bastin.

Další přípravné utkání sehráli naši hráči v Hradci proti domácímu extraligovému dorostu. Utkání skončilo zaslouženou remízou. V našem dresu si odbyli premiéru mladí Vojta Cholasta a Vojta Doležal z B mužstva

Jan Kraus(trenér):
Utkání mělo svoji kvalitu. Domácí mladící měli lepší vstup do utkání, ale zhruba od patnácté minuty jsme převzali iniciativu a do konce první půle jsme měli více ze hry. Po přestávce se hra vyrovnala, v závěru už měli navrch dobře připravení domácí. Šance byly na obou stranách a tak je remíza zasloužená. Na nás se projevil náročný program. Trénujeme ve velkých objemech a dnes nám ještě řada hráčů z různých důvodů chyběla. Kondiční blok zakončíme středečním utkáním v Trutnově. Co se týče kádru pro jarní část, tak ten ještě hotov není. O posílení stále jednáme.

Výsledky našich týmů v zimní přípravě

SOLIDNÍ VÝKON BÉČKA S ROUDNICÍ!!

FK CHLUMEC - SK ROUDNICE
                     5:1(2:1)
br: Hartman 2, Staněk, Vaníček, Kycelt

Němec - Cholasta, Vopátek, Šafránek, M. Kučera - V. Doležal, Pilař, Vaníček, Kycelt, Hartman - Staněk
střídali: L. Heger, Kříž, Špás

Tomáš Hrabík(trenér): V dnešním přípravném utkání jsme podali slušný výkon ve všech řadách a naše výhra je naprosto zasloužená. S průběhem přípravy jsem zatím spokojen, kluci mají výborný přístup. Jen tak dál.

ŠPATNÝ VÝKON ÁČKA SE DVOREM!!

FK CHLUMEC - DVŮR KRÁLOVÉ
                     0:1(0:1)
br: 25. Friedl
Petr - Novotný, Koubek, Havel, Veselka - Kopač, Ráliš - T. Labík, Čáp, Ryšavý - Bastin
střídali: Dunda, Kučera, J., Labík, Prouza, Žahourek

Tomáš Hrabík(trenér):Oproti středečnímu utkání v Náchodě byl náš výkon jako den a noc. Dnes se nám nedařilo téměř nic a tak soupeř vyhrál zaslouženě. Je to varování!!

PROHRA CÉČKA NA ÚVOD PŘÍPRAVY!!

KOBYLICE - CHLUMEC C
                2:1(1:1)
br: Kříž
Němec - Chaloupka L., Šafránek (45. Appl),Chaloupka R. ( 67. Jansa), Hajský - Feichtinger,Janda (45. Hubený), Heger M. , Motyčka - Kříž (60. Kardoš ), Šumský

René Chaloupka(trenér):V úvodním utkání kobylické zimní ligy jsme s domácími sehráli vcelku vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. V naší sestavě byla opět řada dorostenců. Mrzí nás zranění Matěje Kardoše. Věříme, že se ruka brzy vyléčí.

Další výsledky chlumeckých týmů

DOROST PŘEVÁLCOVAL PŘEDMĚŘICE!

PŘEDMĚŘICE - FK CHLUMEC NAD CIDLINOU 1:7

br.: 10" Kříž, 42"a 66" 89"Staněk , 51 a 77 Hajský, 85 Kárnik

Ladislav Heger:
V prvním poločase jsme předváděli na hřišti druhého týmu solidní výkon. Naše obrana prakticky nepustila domácí do naší šestnáctky. Mrzet nás může, že jsme neproměnili spoustu dalších šancí.
Dobrý výkon pokračoval i v druhém poločase a tak si odvážÍme zasloužené tři body.

Další kolo MOL Cupu

INFO K UTKÁNÍ S PLZNÍ!
(AKTUALIZOVÁNO)

Čtvrté kolo MOL Cupu se nezadržitelně blíží a naše áčko přivítá vicemistra z Plzně. Chlumečtí se dostali do osmifinále FAČR Poháru a tím pádem jsou mezi posledními 16ti týmy.

V mistrovském utkání přivítáme Viktorku Plzeň, soupeře, který ještě nedávno hrál Ligu mistrů a patří k absolutní špičce v naší zemi. Pro všechny to bude jistě velká událost. Připomeňme, že v minulém kole MOL Cupu přišlo na Bohemku 1400 diváků, před lety na přátelák Hradec - Slávie téměř 2000 a všichni věříme, že se nám toto číslo podaří překonat. Jak nám prozradil náš bydžovský kamarád Petr Průcha, tak oni mají rekord 2700 diváků na utkání Bydžov - Týniště a tak i to je pro nás, ale hlavně pro vás diváky, výzva k překonání. Jsme moc zvědavi jak to dopadne. Naši hráči si přejí co největší diváckou kulisu, která je požene do boje.

Tento víkend bodovalo pouze áčko a céčko

DVOUBRANKOVÉ VEDENÍ NESTAČILO!

TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ - CHLUMEC NAD CIDLINOU U19 - BROZANY 3:2 (1:2)

br.: 11. a 17. Staněk

V prvních dvaceti minutách kluci předváděli skvělý fotbal a zaslouženě se dostali do dvoubrankového vedení. Po chybě brankáře nechali soupeře do poločasu snížit a ve druhém poločase se jim nepovedlo navázat na kvalitní výkon ze začátku zápasu. Soupeř otočil po dvou povedených standardkách.