Upravit stránku

V SOUBOJI REZERV ÚSPĚŠNĚJŠÍ DOMÁCÍ

RMSK NB B/U19 - FK CHLUMEC B  5:2 (2:0)

Doležal, Kardoš

sestava: Kukal (46. Němec) - Hajský, Tichý, Pánek (46. Ouzký), Jelínek (46. Věříš) - Jansa (46. Burkalo), Kučera J. (46. Kardoš), Pilař (46. Hubený) Doležal, Staněk - Dítě (46. Mlynář)

Richard Vlášek (trenér FK Chlumec): K dalšímu utkání jsme zajížděli na umělou trávu do Chudonic, která ještě dopoledne připomínala spíše kluziště, ale dva předcházející zápasy a teplota na nule ji lehce vylepšila. Přesto nám terén a zejména vysoké napadání mladíků Cidliny dělalo obrovské problémy, vázla nám rozehrávka a pod tlakem jsme se dopouštěli množství chyb. První potrestali domácí hned v 12. minutě, poté se hra lehce vyrovnala, snažili jsme se kombinovat, ale další zaváhání v obranné činnosti vytvořilo dvoubrankové manko. Ve zbytku poločasu náš tým působil hodně zaskočeně, v útočné činnosti byl osamocen Dítě, kterému se nedařilo udržet míč, nebyl doplňován naší pětičlennou zálohou a domácí dobře využívali svoje brejkové hráče a neustále zaměstnávali naši obranu, která byla až do závěru pod velkým tlakem. Slabší chvíle si vybral i náš brankář a poločas tak skončil velkou pachutí. Přestávka nám pomohla k uklidnění a velké "čistce", došlo ke změně rozestavení na 3-5-2 a během 15 minut bylo vyrovnáno. Oplatili jsme domácím stejnou mincí - vysoko jsme presovali, přitvrdili v soubojích (pikantní byly zejména ty bratrské), zjednodušili přechod do útoku a hlavně se tlačili do vápna. Po RK se trefil Doležal a agilní Kardoš propálil gólmana ze strany.
Od té chvíle se útoky střídaly na obě strany a k vidění byl velmi svižný fotbal. Když se zápas kolem 65. lámal, došlo při zakládání útoku ke ztrátě Doležalem a domácí brejk potrestali. Při snaze o vyrovnání jsme hru otevřeli a z dalších kontrů dostali v závěru ještě dvě branky.

Příští neděli nás čeká podobný soupeř v Chrudimi, v sezoně jsme na takový styl fotbalu nebyli zvyklí a bude zajímavé sledovat, jak se poučí hráči i trenéři z tohoto zápasu. Dnes bylo více věcí v utkání negativních, ty si probereme interně, z těch pozitivních určitě kvitujeme nasazení ve druhé půli a rostoucí osobnosti v našich mladých hráčích. Máme na čem stavět....

NA ÚVOD PŘÍPRAVY PROHRA O GÓL

FK CHLUMEC B - FK HORNÍ ŘEDICE  2:3 (2:2)

Kříž, Kučera J.

sestava: Kukal (46. Vlk) - Hajský, Tichý, Pánek (46. Kučera M., 70. Kříž), Věříš - Jansa, Kučera J. (65. Kardoš), Jelínek, Doležal, Staněk - Kříž (46. Burkalo)

Richard Vlášek (trenér FK Chlumec): První přípravné utkání na příjemné UMT Slavia HK nám herně vyšlo, výsledkem se tolik nezabýváme, i když při proměnění našich šancí v závěru jsme mohli docílit i remízy. Jsme spokojeni s předvedenou hrou, utkání mělo rychlé tempo a na obou stranách bylo velké množství šancí, zkušenější zástupci Pardubického kraje s exligovými Lindrem, Janouškem a Plašilem měli lepší držení míče, náš mladý tým pracoval dobře v presingu a měl výborný přechod do útoku. Jsme na začátku přípravy, příští týden se připojí dalších 7 hráčů a pokud budeme takto pracovat, dosáhneme dalšího výkonnostního progresu. Zajímavost na závěr -posledních 20 minut hrál náš celek pouze s hráči ročníku 2000 a mladšími.

TAKÉ BÉČKO S CÉČKEM UŽ TRÉNUJÍ

Dvě tréninkové jednotky mají za sebou také hráči našeho B a C mužstva, kteří se, jako tradičně, připravují společně. Trenéři Richard Vlášek a Tomáš Hrabík, připravili hráčům náročný program, ve kterém nechybí využití umělé trávy Pod Sokolovnou a na stadionu, tělocvična v tribuně a také výběhy v terénu. Trénuje se třikrát týdně a o víkendu je zápas. Hned tuto neděli se hraje od 16:00 na UMT Slávia HK, kde se střetneme s lídrem pardubického krajského přeboru, týmem z Horních Ředic.

Co se týče změn v kádru, tak nikdo neodešel, naopak svůj návrat po zranění hlásí Pavel Pilař, Kuba Mrázek, Kuba Novotný, Vojta Cholasta, Vojta Kycelt i Vojta Kárník. Z A mužstva se vrátil Jirka Kučera a zapojit by se měl také Kuba Veselský, který na podzim hostoval v Opatovicích.

RICHARD VLÁŠEK: NA JAŘE SE CHCEME POSUNOUT!

Velmi solidní podzim našeho B mužstva v krajském přeboru hodnotí trenér Ríša Vlášek.

Čtvrté místo s 30 body. Jsi spokojen s podzimem?

Meta získat 30 bodů byla splněna, potud spokojenost. Některé ztráty mrzí, ale víme, kde jsme udělali chyby a na jaře je nechceme opakovat.

Co je hlavním důvodem toho, že se nám na podzim dařilo?

Propojenost A,B,C týmu spolu s mixem mládí a zkušenosti , výborná parta, vhodné herní schéma, zázemí a hlavně nás to baví

Na našem stadiónu jsme, až na prohru s Policí, vždy zvítězili. Hraje se nám doma lépe než venku?

Police je pro nás doma zakletá, 2 x po sobě 0:1...ale když nás zase na jaře nechají vyhrát u nich 8:0 jako vloni tak jim to odpustíme...jinak doma máme značnou sílu-velké hřiště, nová tráva a genius loci stadionu...venkovní zápasy oproti loňsku tolik neztrácíme, tam je asi ten rozdíl 10 získaných bodů oproti minulé podzimní sezoně....jen chceme, aby chodilo ještě víc diváků

Která utkání považuješ za povedená a která se Ti nelíbila?

Povedená byla hlavně ta s nulou vzadu a gólově zatížený soupeř-Vrchlabí, Dobruška, Jičín, Týniště, nelíbila se mi naopak ta, kde jsme byli brankově málo potentní a prohráli je-Police, Solnice a Libčany

Jak probíhala spolupráce s A mužstvem?

Použil bych slovo "bez závad". Pomáhali jsme si navzájem, přejeme si, hráči se prolínají směrem k A i do B. S kolegy Sazimou a Hrabíkem funguje vzájemná trenérská symbióza. Hráči širšího kádru A mužstva, kteří nejsou tolik vytíženi, nám velmi pomohli, v některých fázích sezony to z různých důvodů sice nešlo, ale souhrnně spokojenost. Pro hráče z B týmu by to měl být naopak hnací motor a nominace do A mužstva je odměnou za výkonnost. Trénink nebo utkání jich ochutnalo už sedm.

S jakým cílem půjdeme do jarní části?

Sezonní cíl byl umístění "na bedně", takže se musíme ještě minimálně o stupínek posunout. Dílčími cíli je přilákání více diváků, zapracovaní mladých hráčů, udržení nejlepší obrany soutěže a dostat se na stejnou pozici i v útočné činnosti. Z marodky se nám vrací 3 ofenzivní hráči, na dalších pracujeme, takže dobře potrénovat a jdeme do toho.

Jak bude vypadat příprava?

Začínáme 9.1., tréninky máme na umělých trávách v Chlumci 3 x týdně, určitě proložíme i několika kruhovými tréninky v tělocvičně, ve hře je i soustředění, přípravné zápasy také na umělkách v Chrudimi, Pardubicích, Chudonicích a Kobylicích, soupeře máme převážně z Pardubicka. Návrat hlásí 5 dlouhodobě zraněných, 2 z jiných týmů a další 2 máme v hledáčku, to je 9 lidí navíc...chceme kvalitně potrénovat a být ještě lepší.

Díky za rozhovor.

BÉČKO ŘÁDILO V TÝNIŠTI

SK TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ - FK CHLUMEC B  0:5 (0:2)

3. Pánek, 33. Dítě, 49. Staněk, 60. Hartman, 88. Kučera J.

 59. Voda, 71. Cvejn, 74. Novotný - 57. Kučera J., 74. Ludvík

diváci: 260

rozhodčí: Vích Patrik - Říha Luboš, Miškář Karel

sestava: Kukal - Tichý, Vopátek, Pánek, Doležal - Ludvík (75. Jansa), Vaníček, Kučera J., Staněk, Hartman (84. Věříš) - Dítě (80. Burkalo)

Souboj týmů z čela tabulky sliboval zajímavou a vyrovnanou podívanou, ale náš tým, před téměř třístovkou diváků, jasně dominoval a po zásluze vysoko zvítězil.

Richard Vlášek (trenér FK Chlumec): Závěrečné utkání nám skvěle vyšlo a s podzimem se tak loučíme krásným výsledkem i předvedenou hrou. Dali jsme rychlou branku, pozorně jsme bránili a do poločasu skórovali ještě jednou. Po obrátce Kukal zlikvidoval další tutovku a poté už nás bylo plné hřiště, po hezkých akcích jsme přidali další 3 branky a vzadu jsme udrželi další nulu. Výsledek je pro domácí krutý, musím však vyzdvihnout jejich korektní chování a skvělé fanoušky, kteří ocenili i náš výkon potleskem. Díky celému týmu za sezonu.

zdroj foto: fotbal v královéhradeckém kraji

BÉČKU DOMÁCÍ ROZLUČKA NEVYŠLA

FK CHLUMEC B - SPARTAK POLICE N. M.  0:1 (0:1)

23. Spišák

 61. Kučera J. - 56. Kudláček, 78. Ansuma, 82. Vacho, 92. Spišák 

diváci: 120

rozhodčí: Martínek Miroslav - Kudláček Milan, Valihora Jaromir

sestava: Kukal - Novotný (74. Jansa), Vopátek, Pánek, Šafránek - Ludvík, J. Kučera, Staněk, Doležal, Hartman - Dítě

Richard Vlášek (trenér FK Chlumec): Zápas jsme začali tlakem, který však ke gólu nevedl, šance si ale do našeho širokého postavení vytvářela i Police, 5x musel zasahovat Kukal, na střelu z brejku už ale nedosáhl. Ve 2. poločase jsme byli aktivnější, šancí k vyrovnání bylo mnoho , ale díky skvělému Vachovi, špatným finálním řešením nebo malému důrazu v koncovce jsme branku nevstřelili. Navíc jsme museli hlídat smrtící brejky hostí. Domácí neporazitelnost skončila, druhá prohra v řadě 1:0 bolí, ale nehroutíme se, pracujeme dál.

Michal Bořek (asistent trenéra Spartak Police n. M.): V utkání bohatém na brankové situace jak u domácích tak i u hostů skončilo hubenou výhrou. Náš celek výrazně podržel brankář Vacho, plus bojovný výkon celého mužstva, rovná se velmi cenná výhra. Děkuji celku za předvedený výkon.

BĚČKO NEDALO PENALTU A V SOLNICI O GÓL PROHRÁLO

SK SOLNICE - FK CHLUMEC B  1:0 (1:0) 

 13. Ptáček M.

7. Valášek, 44. Motl, 59. Jilemnický, 72. Lebeda - 41. Ludvík, 83. Tichý

diváci: 180

rozhodčí: Žerovnický David - Nývlt Roman, Žák Pavel

sestava: Kukal - Ludvík, Vopátek, Pánek, Jansa (52. Tichý) - Novotný (69. Věříš), Šafránek (69. Burkalo), Kučera J., Staněk, Hartman (77. Hubený) - Dítě (77. Kučera M.)

Richard Vlášek (trenér FK Chlumec): Utkání jsme začali výhodou PK, kapitán Vopátek jej bohužel neproměnil. Domácí využili tohoto zaváhání k tlaku a po RK se ujali hlavou vedení. Tím získali klid, další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, Solnice měla míč více v držení a vytvořila si 3 tutovky, my jsme hrozili hlavně z brejků. Ve 2. poločase jsme byli nuceni hru více otevřít, zjednodušit přechod, ale do vyložené šance jsme se již nedostali. Vítězství domácích o jednu branku je zasloužené, my kvitujeme opět prolínání B a C týmu.

Pavel Potužník (trenér SK Solnice): Už ve 20. vteřině zápasu hosté kopali penaltu, ale touto výhodou pohrdli a to se jim stalo osudným. My jsme zápas rozhodli ve 13.min., kdy jsme z rohového kopu vsítili vítěznou branku. Ještě do poločasu mohli naše vedení zvýšit 2x Valášek, Krolop, Tobiška a Motl. Ve 2. pol. hosté začali nakopávat dlouhé balóny, ale s tím jsme si poradili. Pohlídali jsme si vzadu nulu a další 2-3 šance jsme neproměnili. Zasloužená výhra s druhým celkem tabulky.

BÉČKO ZDOLALO VYSOKOU A STÁLE SE DRŽÍ NA SKVĚLÉM DRUHÉM MÍSTĚ

FK CHLUMEC B - FK VYSOKÁ NAD LABEM  3:0 (2:0)

14. Vopátek, 29. a 74. Kučera J.

 41. Kučera J., 80. Vopátek - 7. a 65. Müller 

Červená karta pre rozhodcu65. Müller 

diváci: 100

rozhodčí: Filip Miroslav - Dušek Jan, Jedlička Martin

sestava: Kukal - Věříš (73. L. Heger), Vopátek, Pánek, Jansa (86. Hajský) - Novotný (82. Tichý), Kučera J., Doležal, Staněk (86. Burkalo), Hartman - Dítě (86. Kučera M.)

Richard Vlášek (trenér FK Chlumec): Z dnešního utkání jsme měli určité obavy, soupeř svůj tým omladil a měl za sebou slušné výsledky posledních zápasů, proto jsme rádi, že jsme ho zvládli za 3 body a s 0 vzadu. Výsledek mohl být klidně ještě výraznější, ale dnes jsme si s šancemi počínali velmi rozhazovačně, to by se nám za týden v Solnici určitě nevyplatilo. Čekají nás poslední tři těžké souboje podzimu, věříme, že jsme opět naskočili na vítěznou vlnu a díky dobré trénovanosti spojené s týmovým pojetím na ní budeme co nejdéle.

R. Hrubý (trenér FK Vysoká n/L.): Utkání v Chlumci se nám vůbec nepovedlo. Naší hře chyběla šťáva, působili jsme ospale a ani šance soupeře nás nedokázaly probudit. Proto takový výsledek.

TĚSNÁ PROHRA BÉČKA

SK LIBČANY - FK CHLUMEC B  2:1 (0:1) 

 69. Mařas, 79. Čihák - 27. Hartman

53. Dítě, 70. Doležal, 85. Vopátek, 89. Ludvík

diváci: 131

rozhodčí: Žerovnický David - Klečka Ivan, Matějka Jakub

sestava: Kukal - Jansa, Vopátek, Tichý, Doležal - Ludvík, Vaníček, Kučera J., Staněk, Hartman - Dítě (84. Burkalo)

Richard Vlášek (trenér FK Chlumec): Každá vítězná série jednou končí, ta naše byla utnuta dobře hrajícím týmem Libčan. Jejich hráči byli důraznější (ač poměr ŽK hovoří opačně), vysoko napadali naši rozehrávku, měli více brankových šancí a šli si za vítězstvím. My jsme se sice ujali vedení, vydrželi jsme dobře bránit do 70. minuty, ale herní převahu ve druhé půli dokázali domácí využít k trvalému zatěžování naší obrany a dvě příležitosti proměnili. Na náš vkus dnes byli zbytečně moc vidět rozhodčí. Prohra bolí, ale makáme dál.

Jiří Suchomel (trenér SK Libčany): Od začátku utkání, které se hrálo ve vysokém tempu, jsme měli míč více na kopačkách a dokázali si vytvářet i nadějné situace okolo vápna hostů. Soupeř byl zase nebezpečný z rychlých brejků a také standardních situací. Jednu z nich jsme špatně dohráli a opět naprosto zbytečně inkasovali. Od té doby se naše převaha ještě zvětšila a přibývalo i šancí na naší straně, které jsme však úspěšně zahazovali. Tak to na sebe musel vzít Míša Mařas, který přehodil brankáře z nějakých 25 metrů. V 80. minutě pak po hezké individuální akci strhnul Čihák vítězství na naší stranu. Za mě naprosto zaslouženě 3 body proti jednomu z nejkvalitnějších týmu soutěže. Poděkování celému týmu za předvedený výkon.

BÉČKO UDOLALO TŘEBEŠ A ATAKUJE ČELO TABULKY

FK CHLUMEC B - TJ SOKOL TŘEBEŠ  1:0 (1:0)

7. Staněk

58. Ludvík, 72. Žahourek, 90. Kučera J. - 31. Kosyak, 57. Tesař, 74. Krykorka

diváci: 112

rozhodčí: Šestořád Jakub - Zuskin Petr, Mižič Jan

sestava: Kukal - Novotný (85. Jansa), Vaníček, Pánek, Žahourek - Ludvík, Kučera J., Doležal, Staněk, Hartman - Dítě

Richard Vlášek (trenér FK Chlumec): Výborně zvládnuté utkání vzadu s další nulou, přáli bychom si určitě více branek na kontě hostí, ale neproměnili jsme další šance a museli svědomitě bránit do 93.minuty. Výhry si moc vážíme, Třebeš je nepříjemný soupeř a byla nebezpečná jak z brejkových, tak standartních situací. Konečně jsme zlomili jičínsko-třebešský komplex, vypíchneme určitě kolektivní výkon, vypracování dostatečného množství šancí a zodpovědný přístup v celé fázi zápasu. Uvítali bychom určitě ještě větší diváckou podporu.

Vl. Krykorka (vedoucí týmu TJ Sokol Třebeš): Dnes i s ohledem na problémy se sestavou kluci nepodali rozhodně špatný výkon. O to více mrzí laciná branka v úvodu a minimálně 3 neproměněné tutovky. Alespoň bod by dnes klukům slušel. Škoda, když ale nepolevíme, tak to musí přijít.

Nahoru