Upravit stránku

V POLSKU JSME NEUSPĚLI

SLASK WROCLAV B - FK CHLUMEC A 2:0 (1:0)

sestava: Lichtenberg - Veselka, Zukal, Gluski - Ruml, Frisoni, Čáp, Zeman - Řezníček, Bašek, T. Labík

střídali: Jakoboviczi, Marcelis, Ludvík, Doležal

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec): Na hodně zmrzlém terénu se domácí tým lépe pohyboval a směrem dopředu byl nebezpečnější. V poločase vystřídal celou jedenáctku a v poslední minutě z brejku rozhodl o konečném výsledku. Nám to v současnosti nejde hlavně směrem dopředu, opět jsme měli jen náznaky nebezpečných situací a to je málo. Celkově tento zápas s kvalitním soupeřem hodnotím pozitivně. Opět nám to ukázalo na čem je potřeba pracovat. V následujícím týdnu trochu zvolníme a v sobotu hrajeme s hradeckou Slávií.

NA ZBUZANY JSME NESTAČILI

FK CHLUMEC A - FK ZBUZANY 0:3 (0:2)

sestava: Petr – Finěk, Veselka, Zukal – Řezníček, Frisoni, Doležal, Ludvík – Ruml, Bašek, T. Labík

střídali: Sulánský, Jakobowiczi, Čáp, Zeman, Marcelis

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec):  Na pěkné umělce v Nymburce jsme dnes byli horším mužstvem. Zbuzany byly živější, rychlejší a na rozdíl od nás své šance proměnili. Nejsme kompletní, únava je hodně znát, ale je to příprava, kterou směřujeme k mistrovským bojům. V sobotu hrajeme v polské Strzegomi další zápas s rezervou Wroclavi.

Sobotní utkání v Polsku začíná už v 11:30 a odjezd autobusu je v 8:00 od stadiónu!

DRUHÁ PŮLE ROZHODLA O VÝHŘE

FK CHLUMEC A - SK VYSOKÉ MÝTO 4:1 (1:1)

  Bastin, Čáp, Frizoni, Bašek z pen.

sestava: Lichtenberg - Veselka, Zukal, Gluski, Zeman - Řezníček, Jakobowiczi, Bastin, Čáp, T. Labík - Bašek

střídali: Petr, Finěk, Frisoni, Vaníček, Ludvík

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec):  I přes zimu a únavu jsme viděli vcelku kvalitní utkání. V první půli to bylo spíše vyrovnané, hostům jsme branku nabídli jak na podnose. Po přestávce jsme se rozběhali a zaslouženě zvítězili. Ve středu hrajeme od 18:00 v Nymburce s týmem Zbuzan a v sobotu jedeme do Polska kde se utkáme s rezervou Wroclavi.

JASNÁ ZÁLEŽITOST NA ÚVOD PŘÍPRAVY

FK CHLUMEC A - FK NÁCHOD 3:0 (1:0)

 Vítovec, Ludvík, Doležal

1. poločas: Sulánský - Krčál, Kopáč, Gluski - Finěk, Vaníček, Doležal, Zeman - Ruml, Vítovec, Labík T.

2. poločas: Lichtenberg - Veselka, Krčál, Zukal, Zeman - Řezníček, Jakoboviczi, Doležal, Bastin, Ludvík - Bašek

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec): Náročný týden jsme zakončili dnešním utkáním, které jsme vcelku v poklidu zvládli. Mrzí mě spousta neproměněných šancí, jinak hráčům není moc co vytknout. Důležité je, že se nikdo nezranil a tak příští týden budeme opět pokračovat v nastaveném trendu a ještě trochu přidáme.

ÁČKO ZAHÁJILO PŘÍPRAVU!!

V pátek testy na FTVS v Praze a v pondělí úvodní tréninková jednotka v areálu Pod Sokolovnou, tak vypadal začátek přípravy našeho A mužstva. Další program je hodně náročný. Úterý, čtvrtek, pátek umělá tráva v Kobylicích, ve středu fit centrum Chlumec. V sobotu se hraje přípravné utkání s Náchodem od 16:00 v Hradci Králové na UMT Malšák.

Co se týče změn v kádru, tak už víme, že odchází Oliver Žahourek do Vysokého Mýta a Jirka Kučera s Kubou Mrázkem se přesunuli do B mužstva. Na jaře neuvidíme v našem dresu ani Honzu Havlenu, který jedná o svém jarním působišti. Novou tváří v našem dresu je David Doležal z FC Hradec Králové. Šikovný ofenzivní záložník, který bydlí v Novém Bydžově, ale jeho rodina má kořeny v našem městě, přichází na půlroční hostování. Na zkoušce, do konce ledna, je v Chlumci útočník Jan Vítovec z Českých Budějovic, Václav Bašek z Čáslavi a Izraelec Jacobovici, který naposledy působil v Benešově.

PROGRAM PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ:

SO 14.1. 16:00 CHLUMEC – NÁCHOD UMT Malšák

SO 21.1. 16:00 CHLUMEC – V. MÝTO UMT Malšák

ST 25.1. 18:00 CHLUMEC – ZBUZANY UMT Nymburk

SO 28.1. 14:00 CHLUMEC – SLASK WROCLAV B UMT Strzegom(PL)

SO 4.2. 10:00 CHLUMEC – SLÁVIA HK UMT Slávia HK

ST 8.2. 18:00 CHLUMEC – HOSTOUŇ UMT Zličín

SO 11.2. 12:00 CHLUMEC – POLKOWICE UMT Polkowice(PL)

SO 18.2. 13:00 CHLUMEC - POVLTAVSKÁ FA UMT Dukla JM

SO 25.2. ??. CHLUMEC – ÚSTÍ n. O.

MILOŠ SAZIMA: PŘEVLÁDÁ SPOKOJENOST!

O zhodnocení podzimu jsme požádali hlavního trenéra našeho A mužstva Miloše Sazimu.

Jak jsi spokojen s podzimní částí soutěže?

Převládá spokojenost. Umístili jsme se na 3.pozici, mužstvo fungovalo velmi dobře, hráči pochopili filozofii a dokázali ji přenést i na hřiště, což se promítlo do výsledků...ale k absolutní spokojenosti mi pár bodů chybí. Ať je to prohra v Jablonci s rezervou po naší nedisciplinovanosti, ztráta vítězství v poslední minutě v Ústí nad Labem nebo remíza v domácím prostředí s Benešovem...Pokud bychom získali 30 a více bodů, byl bych spokojen maximálně.

Které zápasy se mužstvu povedly a které se Ti naopak nelíbily?

Hrubě nám nevyšel zápas v Mladé Boleslavi!!! Prohra to byla na podzim nejvyšší, naprosto zasloužená po zoufalém výkonu především po inkasované druhé brance (0:4) ... Obecně s rezervami ligových týmů to bylo slabší, celkové skóre s těchto zápasů máme pasivní a to dost - 3:9 při zisku 6 bodů z 15 možných... Na druhou stranu jsme sehráli více než vyrovnané utkání s lídrem soutěže Viktorkou Žižkov, tomu chyběl pouze bodový zisk a diváci se museli bavit. Velmi dobře jsme zvládli utkání v Živanicích, v Teplicích a doma s Kolínem.

Co můžeme do jara vylepšit?

Musíme především zapracovat na proměňování vytvořených brankových příležitostí!!! Stálo nás to body především v již zmiňovaném utkání s Viktorkou Žižkov a lepší rozdíl ve skóre v tabulce po podzimu. Sice relativně málo branek inkasujeme, ale efektivita v zakončení je prostě malá...Do šancí jsme schopni se relativně dostávat ve větším počtu za zápas, ale s jejich proměňováním jsme měli opravdu problémy.

Chystají se změny v kádru?

Asi žádný tým "neusne na vavřínech" a bude vyvíjet snahu se posílit. I my pracujeme na posílení kádru. Rádi bychom zvýšili již zmiňovanou produktivitu, to je v těchto chvílích naším prvořadým úkolem směrem k doplnění kádru...Ale i na dalších postech by mělo dojít k pohybům. Čas nás ale nijak netlačí, jarní část sezóny začíná až 4.3.2023. Do té doby jistě nějakou novou tvář v týmu přivítáme 🙂

Jak bude vypadat příprava?

Hráči po skončení posledního utkání obdrželi individuální tréninkové plány. Sejdeme se tak až 6.1. 2023 při testech na FTVS UK v Praze. Společný tréninkový proces začne v pondělí 9.1.2023. Měli bychom absolvovat v přípravě 9 přípravných utkání, asi nezajímavějšími se jeví zápasy s polskými třetiligovými mužstvy Ślasku Wroclaw II a Polkowic. Předpokládám, že o místech a časech utkání budou naši fanoušci včas informování.

Díky za rozhovor.

NA ZÁVĚR ZALOUŽENÉ TŘI BODY

FK CHLUMEC A - SK SPARTA KOLÍN 2:0 (2:0)

 12. a 21. Labík T.

  45. Krčál - 45. Hakl, 69. Routek

diváci: 273

rozhodčí: Stieber Filip - Matějka Jakub, Erlebach Jiří

FK Chlumec A: Lichtenberg – Finěk  Zukal, Krčál, Zeman - Ruml (61. Řezníček), Kopáč (83. Vaníček), Čáp (88. Veselka), Bernardo, Labík T. (88. Žahourek) - Bastin

SK Sparta Kolín: Fejfar – Breda, Čapek P. (83. Mansfeld), Fotr, Hakl, Jaroš (61. Sodoma), Milec, Routek, Soběslav, Veselý (83. Šnajdr), Vondráček

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec): Na závěr soutěže jsme porazili silný Kolín a to zcela zaslouženě. V prvním poločase jsme si vytvořili velké množství šancí, ale proměnili jsme jen dvě. Ve druhé půli jsme se soustředili na udržení náskoku, kvalitně jsme bránili a Kolín do žádné šance nepustili. Hráčům patří velké poděkování za dnešek i za celý podzim. Třetí místo po podzimní části je příjemné a na jaře na něj budeme chtít navázat.

Z TEPLIC VEZEME SKVĚLÉ TŘI BODY

FK TEPLICE B -  FK CHLUMEC A 1:2 (0:1)

 67. Nour Mohamed - 43. Labík T., 55. Bastin

  84. Nour Mohamed - 69. Krčál, 84. Frizoni

Červená karta pre rozhodcu 76. Gluski 

diváci: 100

rozhodčí: Vojáček Lukáš - Hlaváček Erik, Baum Tomáš

FK Chlumec A: Lichtenberg - Finěk, Zukal, Gluski, Zeman - Ruml (77. Kopáč), Čáp (90+5. Vaníček), Krčál, Bernardo, Labík T. (88. Řezníček) - Bastin

FK Teplice B: Němeček – Beránek, Emmer, Hadinec, Jamrich (46. Nour Mohamed), Křišťan, Ljevakovič (62. Lukáš ), Procházka, Sunzu, Švanda, Tsykalo

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec): Úvodních dvacet minut jsme se seznamovali s umělou trávou, poté jsme se rozběhali a zaslouženě šli do vedení. Ve druhé půli jsme rychle zvýšili a i přes přísné vyloučení Gluskiho jsme utkání dovedli do vítězného konce. Za výhru jsme rádi, napravili jsme zaváhání s Benešovem. Teď už budeme vše směřovat k poslednímu utkání, které hrajeme v sobotu doma s Kolínem.

S BENEŠOVEM JSME SE ROZEŠLI SMÍRNĚ

FK CHLUMEC A - SK BENEŠOV 0:0

  5. Gluski, 82. Ruml, 87. Zeman - 42. Vrňák, 45. Roháč, 84. Šimeček, 85. Filip

diváci: 242

rozhodčí: Kovářová Veronika - Řeháček Lubomír, Milner Michal

FK Chlumec A: Lichtenberg – Finěk, Gluski, Krčál, Zeman - Žahourek, Ruml, Vaníček, Čáp, Labík - Bastin

SK Benešov: Schummer – Filip, Šimeček, Dušek (63. Matoušek), Sládek (75. Stejskal), Radimský, Roháč, Vrňák, Nazarenko, Kubiš, Krunert

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec): S Benešovem jsme body ztratili. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale tři velké šance jsme neproměnili. Poté jednou zahrozili i hosté. Ve druhém půli jsme už měli trvalou převahu, ale když v největší šanci trefil Labík jen tyč, byla z toho jen remíza. V neděli zajíždíme do Teplic, kde se pokusíme získat ztracené body zpět.

HRADECKÁ REZERVA NAD NAŠE SÍLY

FC HRADEC KRÁLOVÉ B - FK CHLUMEC A 3:0 (1:0)

 34. Hájek, 73. Kosař, 90. Hodač

  35 Mahr - 81. Vaníček 

diváci: 130

rozhodčí: Bohata Antonín - Pekař Eduard, Hanousek Karel

FK Chlumec A: Lichtenberg – Finěk, Zukal (24. Ludvík), Kopáč, Gluski, Zeman – Ruml, Vaníček (86. Kučera J.), Čáp, Žahourek (86. Hartman) – Bastin

FK Hradec Králové B: Vízek – Hypšman, Mahr, D. Doležal (89. Boniš), Houdek, Kadrmas, Hlaváč, Kosař, Holovatskyi, Jurčenko (75. Hodač), Hájek (89. Baloun)

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec): Stav našeho kádru není nijak ideální. Dnes z různých důvodů chyběli T. Labík, Veselka, Řezníček, navíc v první půli musel odstoupit Zukal. Když k tomu přičteme ještě únavu ze středečního MOL Cupu, kterou jsme rozběhali až ve druhé půli, tak to jsou jedny z důvodů naší porážky. Ve druhé půli se náš výkon zlepšil, ze standartních situací jsme si vytvořili řadu šancí, ale do branky jsme míč nedostali. Naopak domácí nás potrestali do otevřené obrany. Prohra 0:3 je krutá, ale už je to za námi a my se musíme do příštího týdne hlavně dát zdravotně do kupy.

Nahoru