Upravit stránku

PROHRA S KVALITNÍM SOUPEŘEM!!

FK CHLUMEC - SK SLAVIA PHA B 1:3(1:2)

br: Holec - Kopáček, Labík, Šimeček

sudí Vitvar - Vojtěch, Bečvář 400 diváků

CNC: Mach - Finěk, Havel, Krčál, Žahourek - Mahr, Havlena, Samko, T. Labík - Holec, Bastin.

střídali: Kukal, Jarkovský, J. Labík, Vaníček, Vejr, Veselka, Novotný, Kopáč

SKS: Surovčík - Bárta, Švec, Zeronik, Šubert, Douděra, Matys, Kopáček, Labík A., Vonazidis, Toula

střídali: Obadal, Beran, Šimeček, Horský, Nikl, Hrubeš, Vorel, Štětka, Atsuta, Fulop.

Před solidní návštěvou se náš tým představil poprvé v přípravě na domácím hřišti. Hostující mladíci, po rozpačitém začátku, přepli na větší rychlostní stupeň a předváděli velmi kvalitní podívanou. Jejich výhra je v kontextu celého utkání zasloužená. Naše hráče čeká v neděli generálka na mistrovské boje. Od 10:15 hostíme Admiru Praha.

Michal Šmarda(trenér FK Chlumec): Sehráli jsme velmi kvalitní utkání s výborným soupeřem. Měli jsme v něm pasáže dobré i ty horší. Stále točíme sestavu a hledáme nejvhodnější varianty. Utkání mělo výbornou atmosféru, za kterou fanouškům děkuji.

POHLED DO HISTORIE: SLAVIA HRÁLA V CHLUMCI UŽ V ROCE 2009!

Někteří z vás si to možná ještě pamatují, někdo možná ne a tak připomeňme, že Slavia Praha se na našem stadionu představila už v roce 2009. Jako mistr ligy zde sehrála přípravné utkání s hradeckými Votroky. Zápas skončil remízou 2:2 a téměř dva tisíce diváků odcházelo velmi spokojeno. Na fotkách níže můžete vidět mj. naší starou tribunu, Michala Šmardu v roli asistenta trenéra FC HK, Vaška Pilaře v hradeckém dresu a také naše odchovance Filipa Firbachera a Honzu Novotného v rolích podavačů míčů. Mj. právě Honza se dnes objeví na hřišti v dresu našeho áčka

VYSOKÁ VÝHRA VE VYSOKÉM MÝTĚ!

Vysoké Mýto - CHLUMEC A 1:6(1:2)

⚽Holec⚽⚽Lukič ⚽T. Labík⚽ Vaniček ⚽Bastin

Kukal(46. Mach) - Veselka, Jarkovský, Kopáč(46. Krčál), Žahourek - Vaníček - Labík J., Lukič, Vejr(46. Havlena), Novotný(46. Labík J.) - Holec(46. Bastin)

Michal Šmarda(trenér FK Chlumec): Spokojen jsem s výhrou a naší ofenzivní činností. Naopak směrem dozadu se mi naše hra nelíbí. Pouštíme soupeře do zbytečně moc šancí a to by se nám v mistrovských utkáních mohlo vymstít. Na tom musíme ještě hodně zapracovat. Stále nemáme kádr kompletní. V příštím týdnu ještě někteří hráči přijdou. Ve středu od 17:30 hostíme v Chlumci béčko mistrovské Slávie a já věřím, že nás čeká výborné utkání, které přiláká do hlediště hodně našich příznivců!!

PROHRA S FC HK U 19

FC HK U 19 - FK CHLUMEC A 3:2(1:2)

br: Bastin, T. Labík z pen.

Mach - Finěk, Krčál, Havel, Žahourek - Vaniček, Lukič, J. Labík, T. Labík, Holec - Bastin

střídali: Kukal, Kopáč, Novotný, Doležal, Vejr, Veselka, Hynek.

Tomáš Hrabík(trenér FK Chlumec): Dnešní utkání se nám příliš nepovedlo. I když jsme měli více ze hry a byli více na míči, nedokázali jsme se pořádně dostat do větších šancí. Hráli jsme zbytečně pomalu, komplikovaně a domácí nás v závěru potrestali z rychlých brejků. Svoji roli jistě sehrála únava z náročného týdne, přesto jsme zápas měli zvládnout lépe. Příští utkání hrajeme ve středu v Kolíně.

JASNÁ VÝHRA V NÁCHODĚ!!

FK NÁCHOD - FK CHLUMEC 0:4(0:2)

br: Holec 2, T. Labík, Havlena

Petr(46. Mach) - Finěk, Havel, Krčál(46. Jarkovský), Žahourek - Vaníček(50. Krčál), Lukič(46. J. Labík) - Veselka(46. Novotný), Havlena, T. Labík - Holec

Michal Šmarda(trenér FK Chlumec): První utkání jsme zvládli vcelku bez problémů a zaslouženě v něm zvítězili. Těší mě nula na kontě inkasovaných branek. Kluci makali, v jejich přístupu jim nemůžu nic vytknout. Trošku problém jsme měli s některými taktickými věcmi, ale na tom máme čas ještě zapracovat. Máme před sebou náročný tréninkový týden, který zakončíme v sobotu zápasem s hradeckým dorostem a tak věřím, že nám výhra dodá chuť do další práce.

ÁČKO SE V PŘÍPRAVĚ UTKÁ I SE SLÁVIÍ PRAHA!

V úterý 29.6. začíná áčku příprava na novou sezónu. Dnes vám nabízíme rozpis přípravných utkání. Na domácím hřišti uvidíme naše hráče poprvé ve středu 21.7., kdy hostíme béčko pražské Slávie.

SO 3.7. 10:30 NÁCHOD - CHLUMEC
SO 10.7. 10:00 FC HK U 19 - CHLUMEC
ST 14.7. 17:30 KOLÍN - CHLUMEC
SO 17.7. 10:00 V. MÝTO - CHLUMEC
ST 21.7. 17:30 CHLUMEC - SLÁVIA PRAHA B
NE 25.7. 10:15 CHLUMEC - ADMIRA PRAHA

První mistrovské utkání sehrajeme v neděli 1.8., kdy od 10:15 hostíme béčko Jablonce. 

MICHAL ŠMARDA: JINÁ NABÍDKA NEPŘIŠLA, CHLUMEC JE SUPER!

Býval velmi dobrým fotbalistou, technicky vybavený s vynikající levačkou, v nejvyšší soutěži odkopal téměř 350 zápasů. Po skončení kariéry se vydal na trenérskou dráhu, působil hned v několika prvoligových klubech v roli asistenta. Naposledy byl spolu s Václavem Kotalem v pražské Spartě. Nyní Michal Šmarda poprvé okusí, jaké je to být hlavním trenérem, neboť se stal lodivodem Chlumce nad Cidlinou, špičkového týmu ČFL, který se zviditelnil také v MOL Cupu.

Jak se to celé upeklo?

Oslovil mě Honza Kraus po domluvě s chlumeckým šéfem panem Rybou. Věděli, že jsem byl v momentální situaci bez angažmá. Nějakým způsobem jsme se domluvili a tak to vzniklo.

Co čekáte od tohoto angažmá?

Jsem za tu práci rád, protože můžu být u fotbalu a můžu pokračovat v tom, co po skončení hráčské kariéry dělám, čili v trenéřině.

Je to pro vás první štace v roli hlavního trenéra. Těšíte se už jen z toho pohledu, že budete mít u mužstva hlavní a rozhodující slovo?

Ano, už jsem to měl také v hlavě. I s Vencou Kotalem jsme se o tom bavili, že už jsem ve fázi, kdy s tím začít. Když nepřišla jiná nabídka, tak je to z tohoto pohledu super.

Nebyl jste trochu zklamaný, že v době volna nepřišla nějaká nabídka z vyšších soutěží?

Vím, jak to chodí, kolik je trenérů a kolik je možností klubů, takže vůbec. Takhle to prostě ve fotbale je, jsou období, kdy je to lepší a kdy je to horší. Vůbec jsem nad tím takhle nepřemýšlel.

Dosavadní kouč Kraus nastavil v Chlumci laťku vysoko. Tým hrál na špici ČFL a v pohárech se úspěšně měřil s prvoligovými celky.

Je pravda, že já ten tým podrobně zatím neznám, protože jsem se nějakých dvanáct let, možná i víc, pohyboval na té nejvyšší úrovni. O těch nižších soutěžích moc přehled nemám, takže získávám nějaké informace. Jsem rád, že asistentem zůstává Tomáš Hrabík, který mi v úvodu dal nejvíce poznatků o hráčích. Samozřejmě kluky během nějaké krátké doby poznám. Každopádně si myslím, že ten tým určitou kvalitu má, jsou tam výborné podmínky co se týká zázemí, tréninkových ploch, kabin a tak dále. Snad to bude dobré.

Rozhodně sledujete probíhající Euro. Jak byste zhodnotil dosavadní počínání českého týmu?

Určitě si dali cíl postup ze skupiny a ten byl splněn. Je to turnaj, není to dlouhodobá soutěž, čili je to něco jiného, v tom je největší rozdíl. V turnajových zápasech se musíte chovat trošku jinak. Cíl splnili, což byl zatím první krok.

Výkony se vám zamlouvaly?

V určitých fázích byly i momenty, kdy by to mohlo být lepší. Ale jak říkám, je to turnaj, kde si jdete za jasným cílem a nemáte mnoho zápasů na to, kde se to dá napravit.

V osmifinále jdou Češi na Nizozemsko, jak by to mohlo dopadnout?

Začíná se od nuly a je to na jeden zápas, kde je všechno možné, může se to všechno sejít. Výsledky i hra Nizozemců jsou na turnaji zatím velmi kvalitní. Nicméně je to o jednom zápase, náš tým se na něj dobře připraví a rozdá si to. Myslím si, že by mohli kluci i postoupit. Můžeme dát gól a zápas bude o něčem jiném. Vycházet z dobré defenzivy, zkusit rychlé protiútoky, taktika se pak může změnit. Věřím, že by se to mohlo podařit. Budu fanda českého týmu, klukům to přeju, celý náš fotbal by úspěch potřeboval.

BRATŘI LABÍKOVÉ ZAŘÍDILI VÝHRU!!

FK CHLUMEC A - FK NÁCHOD
                   6:0(1:0)
br: T Labík 3, J. Labík 2, Havlena.
sudí Haleš - Stieber, Novotný
Petr - Novotný, Jarkovský, Krčál,Žahourek - Vaníček - Havlena, Kopač - T. Labík, Bastin, Kadlec
střídali: Vejr, J. Labík, Staněk, Tichý.
 
Jan Kraus(trenér FK Chlumec): Náš výkon byl lepší než ve středu v Trutnově. Hosté mohli utkání zdramatizovat na začátku druhé půle, ale poté už to byla jednoznačná záležitost. Dali jsme pěkné branky a věřím, že jsme potěšili diváky, kteří už konečně mohli přijít na stadion.
 
Ondřej Nejman(trenér FK Náchod): V první půli jsme ještě s domácími drželi krok. Po přestávce jsme nedali dvě šance a poté už nás domácí přehráli.

PROHRA ÁČKA V PŘEPEŘÍCH!

 
 
PŘEPEŘE - CHLUMEC A
            3:2(2:0)
br: T. Labík 2
 
Brát - Veselka, Jarkovský, Kadlec - Koubek, Kopač - Novotný, Havlena, T. Labík - Vejr
střídali: Žahourek, Hynek, Vaníček, Tichý .
 
Jan Kraus: Dnes jsme viděli utkání dvou rozdílných poločasů. V první půli byli domácí lepší, náš výkon nebyl vůbec dobrý. Ve druhé půli jsme sice rychle inkasovali, ale poté už se náš výkon zlepšil. Vedlo to ,ale jen ke dvěma brankám i když šance na vyrovnání jsme určitě měli. Z různých důvodů nám chyběli Havel, Bastin, J. Labík, Kycelt, J. Kučera a Brát. Další utkání hrajeme ve středu v Trutnově a v sobotu od 10:15 hostíme doma Náchod.
Nahoru