Upravit stránku

Fotbalový klub Chlumec nad Cidlinou organizuje:

  • minipřípravku, mladší přípravku, starší přípravku
  • mladší žáky, starší žáky
  • mladší dorost
  • muže A, muže B, muže C
  • starou gardu

což představuje bezmála 150 dětí a 100 dospělých. Práce s mládeží přináší úspěchy i na celostátní úrovni. Naši hráči jsou pravidelně zváni do výběrů okresu i kraje.

FK vznikl z S.K. Chlumec nad Cidlinou. První valná hromada byla svolána na 4. června 1906 a předsedou byl zvolen Ing. Karel Vosátka, místopředseda Jan Fidrant, náčelníkem fotbalového výboru Z. Seidler. První utkání proběhlo v červnu 1906 proti Hradci Králové, kde Chlumec zvítězil 5:0 a nastoupil po vzoru Slavie v červenobílých dresech. Utkání se hrálo v šesti hráčích.

 Jako hřiště sloužilo tržiště u Starého hradu, pak obec pronajala sportovnímu klubu pozemek severně od státní silnice u obecního lesa. Když klub nemohl platit předepsaných 30 K nájemného, přestěhoval se na planýrku do Lipek. Roku 1919 nejdůležitější fotbalový odbor S.K. trénuje na různých místech, protože nemá hřiště. První utkání kopané na velkém hřišti se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo v červenci, kdy se místní mužstvo střetlo s výběrem Hradce Králové a Stěžer. Když v roce 1920 získává klub vlastní hřiště u Skalky a poté u obecního lesa na jižní straně státní silnice, koná se sportovní den a odpolední utkání proti SK Čechie Nymburk vyhrávají hosté 4:3.

V padesátých letech získává klub zánovní dřevěnou tribunu z Nechanic, ke které se v osmdesátých letech brigádně přistavuje sociální zařízení a kabiny. Vzniká druhé hřiště, staví se hřiště s umělým povrchem, zavlažování a v létě 2014 se slavnostně otevírají současné nové kabiny s tribunou.  

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti