Upravit stránku

RICHARD VLÁŠEK: NA JAŘE SE CHCEME POSUNOUT!

Velmi solidní podzim našeho B mužstva v krajském přeboru hodnotí trenér Ríša Vlášek.

Čtvrté místo s 30 body. Jsi spokojen s podzimem?

Meta získat 30 bodů byla splněna, potud spokojenost. Některé ztráty mrzí, ale víme, kde jsme udělali chyby a na jaře je nechceme opakovat.

Co je hlavním důvodem toho, že se nám na podzim dařilo?

Propojenost A,B,C týmu spolu s mixem mládí a zkušenosti , výborná parta, vhodné herní schéma, zázemí a hlavně nás to baví

Na našem stadiónu jsme, až na prohru s Policí, vždy zvítězili. Hraje se nám doma lépe než venku?

Police je pro nás doma zakletá, 2 x po sobě 0:1...ale když nás zase na jaře nechají vyhrát u nich 8:0 jako vloni tak jim to odpustíme...jinak doma máme značnou sílu-velké hřiště, nová tráva a genius loci stadionu...venkovní zápasy oproti loňsku tolik neztrácíme, tam je asi ten rozdíl 10 získaných bodů oproti minulé podzimní sezoně....jen chceme, aby chodilo ještě víc diváků

Která utkání považuješ za povedená a která se Ti nelíbila?

Povedená byla hlavně ta s nulou vzadu a gólově zatížený soupeř-Vrchlabí, Dobruška, Jičín, Týniště, nelíbila se mi naopak ta, kde jsme byli brankově málo potentní a prohráli je-Police, Solnice a Libčany

Jak probíhala spolupráce s A mužstvem?

Použil bych slovo "bez závad". Pomáhali jsme si navzájem, přejeme si, hráči se prolínají směrem k A i do B. S kolegy Sazimou a Hrabíkem funguje vzájemná trenérská symbióza. Hráči širšího kádru A mužstva, kteří nejsou tolik vytíženi, nám velmi pomohli, v některých fázích sezony to z různých důvodů sice nešlo, ale souhrnně spokojenost. Pro hráče z B týmu by to měl být naopak hnací motor a nominace do A mužstva je odměnou za výkonnost. Trénink nebo utkání jich ochutnalo už sedm.

S jakým cílem půjdeme do jarní části?

Sezonní cíl byl umístění "na bedně", takže se musíme ještě minimálně o stupínek posunout. Dílčími cíli je přilákání více diváků, zapracovaní mladých hráčů, udržení nejlepší obrany soutěže a dostat se na stejnou pozici i v útočné činnosti. Z marodky se nám vrací 3 ofenzivní hráči, na dalších pracujeme, takže dobře potrénovat a jdeme do toho.

Jak bude vypadat příprava?

Začínáme 9.1., tréninky máme na umělých trávách v Chlumci 3 x týdně, určitě proložíme i několika kruhovými tréninky v tělocvičně, ve hře je i soustředění, přípravné zápasy také na umělkách v Chrudimi, Pardubicích, Chudonicích a Kobylicích, soupeře máme převážně z Pardubicka. Návrat hlásí 5 dlouhodobě zraněných, 2 z jiných týmů a další 2 máme v hledáčku, to je 9 lidí navíc...chceme kvalitně potrénovat a být ještě lepší.

Díky za rozhovor.

MILOŠ SAZIMA: PŘEVLÁDÁ SPOKOJENOST!

O zhodnocení podzimu jsme požádali hlavního trenéra našeho A mužstva Miloše Sazimu.

Jak jsi spokojen s podzimní částí soutěže?

Převládá spokojenost. Umístili jsme se na 3.pozici, mužstvo fungovalo velmi dobře, hráči pochopili filozofii a dokázali ji přenést i na hřiště, což se promítlo do výsledků...ale k absolutní spokojenosti mi pár bodů chybí. Ať je to prohra v Jablonci s rezervou po naší nedisciplinovanosti, ztráta vítězství v poslední minutě v Ústí nad Labem nebo remíza v domácím prostředí s Benešovem...Pokud bychom získali 30 a více bodů, byl bych spokojen maximálně.

Které zápasy se mužstvu povedly a které se Ti naopak nelíbily?

Hrubě nám nevyšel zápas v Mladé Boleslavi!!! Prohra to byla na podzim nejvyšší, naprosto zasloužená po zoufalém výkonu především po inkasované druhé brance (0:4) ... Obecně s rezervami ligových týmů to bylo slabší, celkové skóre s těchto zápasů máme pasivní a to dost - 3:9 při zisku 6 bodů z 15 možných... Na druhou stranu jsme sehráli více než vyrovnané utkání s lídrem soutěže Viktorkou Žižkov, tomu chyběl pouze bodový zisk a diváci se museli bavit. Velmi dobře jsme zvládli utkání v Živanicích, v Teplicích a doma s Kolínem.

Co můžeme do jara vylepšit?

Musíme především zapracovat na proměňování vytvořených brankových příležitostí!!! Stálo nás to body především v již zmiňovaném utkání s Viktorkou Žižkov a lepší rozdíl ve skóre v tabulce po podzimu. Sice relativně málo branek inkasujeme, ale efektivita v zakončení je prostě malá...Do šancí jsme schopni se relativně dostávat ve větším počtu za zápas, ale s jejich proměňováním jsme měli opravdu problémy.

Chystají se změny v kádru?

Asi žádný tým "neusne na vavřínech" a bude vyvíjet snahu se posílit. I my pracujeme na posílení kádru. Rádi bychom zvýšili již zmiňovanou produktivitu, to je v těchto chvílích naším prvořadým úkolem směrem k doplnění kádru...Ale i na dalších postech by mělo dojít k pohybům. Čas nás ale nijak netlačí, jarní část sezóny začíná až 4.3.2023. Do té doby jistě nějakou novou tvář v týmu přivítáme 🙂

Jak bude vypadat příprava?

Hráči po skončení posledního utkání obdrželi individuální tréninkové plány. Sejdeme se tak až 6.1. 2023 při testech na FTVS UK v Praze. Společný tréninkový proces začne v pondělí 9.1.2023. Měli bychom absolvovat v přípravě 9 přípravných utkání, asi nezajímavějšími se jeví zápasy s polskými třetiligovými mužstvy Ślasku Wroclaw II a Polkowic. Předpokládám, že o místech a časech utkání budou naši fanoušci včas informování.

Díky za rozhovor.

ANTONÍN BRANSKÝ VYHLÁŠEN HRADECKOU FOTBALOVOU OSOBNOSTÍ 2022

V příjemném prostředí Pivovar Beránek ve Stěžerách se v úterý 22. listopadu 2022 uskutečnilo již 16. slavnostní vyhlášení Hradecké fotbalové osobnosti 2022. Tentokráte Okresní fotbalový svaz Hradec Králové ocenil sedm osobností a my jsme moc rádi, že jednou z nich se stal ANTONÍN BRANSKÝ !!!

Pan Branský působil v našem klubu v řadě funkcí od správce, přes trenéra, předsedu, vedoucího týmu, hlavního pořadatele a v současné době ho můžete vidět i u pokladen, kde dohlíží na to, aby u vstupu vše fungovalo. A dělá to moc dobře!!

"Tondovi" moc gratulujeme a děkujeme za vše, co pro náš klub dělá!!!

BRAZILEC V ČFL: KAMARÁDÍ SE S HVĚZDOU JUVENTUSU A ČESKÉMU FOTBALU UŽ ROZUMÍ

Ještě v dorosteneckém věku, kdy mu bylo devatenáct let, si sbalil věci a ze své rodné Brazílie se vydal za fotbalem do světa. Od té doby toho Bernardo Frizoni da Cruz Dias procestoval požehnaně. Od roku 2016 se dvěma přestávkami působí v Česku. V současné době kope ČFL za Chlumec nad Cidlinou.

Bernardo, jaké země jste s fotbalem procestoval?

Hrál jsem v Izraeli, ve Vietnamu, v Maďarsku a na Slovensku.

V Česku jste od roku 2016, zalíbila se vám tahle země?

Ano, líbí se mi tady. Hrál jsem v Česku například za Bohemku, Vlašim, Viktorku Žižkov a Olympii Praha. Je tu trošku jiný fotbal, než když jsem byl u nás v Brazílii. Tady to není moc o fotbale, ale spíš hodně o taktice a důrazu, je to spíš taková válka. Pro Brazilce je zdejší pojetí víc agresivní a ne tolik technické, ale je to moderní fotbal. Je to dobré, ale poněkud jiné. Není to ani lepší, ani horší, ale prostě jiné.

Proč jste si tehdy vybral právě Česko? Co vás sem přilákalo?

Působil jsem na Slovensku a prezident klubu z Vlašimi chtěl přivést tři brazilské hráče, protože ve Vlašimi je brazilský sponzor (Sellier & Bellot – pozn. aut.). Tak mi řekl, ať jdu hrát k nim, že mě chce do týmu. Takže jsem od té doby v Česku. Mezitím jsem byl v Izraeli, pak zpátky v Čechách na Bohemce, poté na Žižkově, kde byl trochu problém, tudíž tam byla konečná. Následovalo angažmá ve Vietnamu, kde to bylo dobré, jiná kultura, jiný fotbal, peníze. Ale zároveň to tam nebylo úplně snadné, protože tamní zvyky byly poněkud odlišné. No a teď jsem v Chlumci nad Cidlinou. Trenér Miloš Sazima mi zavolal, že potřebuje hráče jako jsem já, kteří chtějí stále vyhrávat. Mám docela dlouhý příběh (zasměje se).

Jak dlouho vám trvalo, než jste se naučil česky a začal rozumět?

Čeština je hodně těžký jazyk. Hovořím plynule anglicky a mým rodným jazykem je portugalština. Dobře mluvím také španělsky a maďarsky. Čeština je pro mě opravdu těžká, ještě teď nemluvím úplně dobře, ale musím to zkoušet, protože jsem tady. Zhruba tři roky mi trvalo, než jsem trochu porozuměl, teď už to je o něco lepší.

Je známo, že v Brazílii se hraje víc technicky. Tady se vedle taktiky klade větší důraz i na fyzickou připravenost, že?

Přesně tak, takhle to je, ale to je taky dobré. Českému fotbalu už rozumím. Nicméně první rok to bylo těžké, musel jsem pořád běhat a držet se taktických věcí, to pro mě bylo něco nového. V Brazílii je fotbal trošku volnější, hlavně směrem dopředu. Do defenzivy samozřejmě musíš pomoct, ale do ofenzivy si dělej, co chceš. Tady to tak není, všechno má svoji taktiku.

Od léta hrajete ČFL za Chlumec nad Cidlinou, jak se vám to tam zamlouvá?

Máme za sebou dobrou půl sezonu, jsme třetí. Podle mě by to mohlo být dobré i na jaře, doufám v to. Možná zaútočíme na druhou ligu, nevím (rozesměje se). Jsem totiž takový, že chci pořád vyhrávat, mám to tak rád. Nemám rád, když je pro někoho remíza oukej, já chci furt vyhrávat a mít tři body, jsem takhle nastavený. Hráli jsme na podzim dobře, ale doufám, že na jaře budeme ještě lepší. Máme dobrou partu, dobrého trenéra, který má dobrou taktiku. Produkujeme agresivní fotbal, ale především hrajeme jako tým. Nemáme individuality jako je třeba Messi, který je lepší než ostatní. Ta týmovost, to je na tom super.

Do kdy budete na východě Čech pokračovat?

Ještě tady mám kontrakt na půl sezony a potom nevím (směje se).

FRIZONIHO PŮSOBIŠTĚ

Brazílie: Vasco da Gama, América Mineiro, Atlético Mineiro, Volta Redonda.

Maďarsko: Honvéd Budapešť, Barcsi SC, Diósgyőr, Zalaegerszeg, Lombard Pápa.

Slovensko: Moldava, Podbrezová.

Izrael: Hapoel Ashkelon.

Vietnam: Da Nang FC.

Česko: Vlašim, Bohemians Praha 1905, Olympia Praha, Viktoria Žižkov, Slavoj Mýto, Sokol Lom, FK Chlumec nad Cidlinou (současnost).

Se kterým spoluhráčem si nejvíce rozumíte?

Asi je to Čáp. Jde sice o mladého, ale dobrého fotbalistu. Pak to jsou Ruml a ještě Bastin, to je taky dobrý hráč. Tyhle kluky mám rád. Máme kvalitní hráče a celkově dobrý tým, to je na tom to nejlepší. Fotbal je prostě kolektivní sport, nejde hrát individuálně. Mám radost z toho, jaký tu je tým.

V neděli začíná mistrovství světa. Budete ho sledovat a fandit?

Ano, budu. Nějaký čas budu zpátky v Brazílii, takže to bude fajn. Každý tu fotbal sleduje, v ulicích to bude v době šampionátu žít, bude to výborné.

Máte v brazilském národním týmu nějakého oblíbence, kterému budete přát obzvlášť?

Jasně, mým kamarádem je pravý bek Danilo (Juventus Turín – pozn. aut.). V mládí jsme spolu hráli v klubu América Mineiro, bylo nám zhruba patnáct let, jsme ze stejného města.

Jak by mohla Brazílie dopadnout na šampionátu?

Já samozřejmě doufám, že budeme první a mistrovství světa vyhrajeme (usměje se). Máme dobrý tým, v ofenzivě výborný. Byli jsme dobří v defenzivě, ale letos máme navíc skvělé ofenzivní hráče. Raphinha, Antony, Vinícius Júnior či Neymar jsou ve formě. Takže věřím, že to bude z naší strany paráda.

Které další týmy patří mezi favority MS?

Uuuuuf, to je těžké. Domnívám se, že dobří budou Francouzi. Skvělý tým má rovněž Belgie a Argentina, Messiho celek je taktéž ve formě. Viděl bych to tedy na tyto tři země, z nichž nejlepší je teď podle mě Argentina.

Jak se vám zamlouvá MS v Kataru, navíc nezvykle v tomto ročním období?

Pro evropská mužstva to je asi maličko problém. Tady je totiž trošku zima a naopak tam strašné horko, teploty občas šplhají až ke čtyřiceti stupňům. Těžko říct, jak to bude. Ale ten problém mohou mít i další týmy, protože většina hráčů působí na klubové úrovni v Evropě. Třeba z Brazílie hraje v Evropě devatenáct nebo dvacet hráčů, takže to je stejné. Nevím, jak se s tím naši hoši vyrovnají, ale pořád doufám, že to vyhrajeme. Nebude to potíž jen pro Brazílii, ale těžké to budou mít prakticky všechny mančafty.

BÉČKO ŘÁDILO V TÝNIŠTI

SK TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ - FK CHLUMEC B  0:5 (0:2)

3. Pánek, 33. Dítě, 49. Staněk, 60. Hartman, 88. Kučera J.

 59. Voda, 71. Cvejn, 74. Novotný - 57. Kučera J., 74. Ludvík

diváci: 260

rozhodčí: Vích Patrik - Říha Luboš, Miškář Karel

sestava: Kukal - Tichý, Vopátek, Pánek, Doležal - Ludvík (75. Jansa), Vaníček, Kučera J., Staněk, Hartman (84. Věříš) - Dítě (80. Burkalo)

Souboj týmů z čela tabulky sliboval zajímavou a vyrovnanou podívanou, ale náš tým, před téměř třístovkou diváků, jasně dominoval a po zásluze vysoko zvítězil.

Richard Vlášek (trenér FK Chlumec): Závěrečné utkání nám skvěle vyšlo a s podzimem se tak loučíme krásným výsledkem i předvedenou hrou. Dali jsme rychlou branku, pozorně jsme bránili a do poločasu skórovali ještě jednou. Po obrátce Kukal zlikvidoval další tutovku a poté už nás bylo plné hřiště, po hezkých akcích jsme přidali další 3 branky a vzadu jsme udrželi další nulu. Výsledek je pro domácí krutý, musím však vyzdvihnout jejich korektní chování a skvělé fanoušky, kteří ocenili i náš výkon potleskem. Díky celému týmu za sezonu.

zdroj foto: fotbal v královéhradeckém kraji

NA ZÁVĚR ZALOUŽENÉ TŘI BODY

FK CHLUMEC A - SK SPARTA KOLÍN 2:0 (2:0)

 12. a 21. Labík T.

  45. Krčál - 45. Hakl, 69. Routek

diváci: 273

rozhodčí: Stieber Filip - Matějka Jakub, Erlebach Jiří

FK Chlumec A: Lichtenberg – Finěk  Zukal, Krčál, Zeman - Ruml (61. Řezníček), Kopáč (83. Vaníček), Čáp (88. Veselka), Bernardo, Labík T. (88. Žahourek) - Bastin

SK Sparta Kolín: Fejfar – Breda, Čapek P. (83. Mansfeld), Fotr, Hakl, Jaroš (61. Sodoma), Milec, Routek, Soběslav, Veselý (83. Šnajdr), Vondráček

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec): Na závěr soutěže jsme porazili silný Kolín a to zcela zaslouženě. V prvním poločase jsme si vytvořili velké množství šancí, ale proměnili jsme jen dvě. Ve druhé půli jsme se soustředili na udržení náskoku, kvalitně jsme bránili a Kolín do žádné šance nepustili. Hráčům patří velké poděkování za dnešek i za celý podzim. Třetí místo po podzimní části je příjemné a na jaře na něj budeme chtít navázat.

CÉČKO ZVLÁDLO ODVETU

FK CHLUMEC C - SK LOVČICE 4:2 (3:0)

  10. Staněk, 43. Heger M., 44. Hubený, 48. Jansa - 67. Koubek O., 70. Fölkl

 73. Janouch

diváci: 105

rozhodčí: Štancl Oldřich - Kubišta Josef, Blažek Pavel

sestava: Vlk - Tichý, Věříš, Heger L., Jelínek (56. Hajský), Hubený (59. Cholasta), Burkalo (75. Kardoš), Jansa, Heger M., Staněk (56. Holman), Šafránek

V SOBOTU DOPOLEDNE ŠLÁGR ČFL S KOLÍNEM

V tradičním čase 10:15, ale tentokráte mimořádně v sobotu!!, zakončí naše áčko podzimní část České fotbalové ligy. Našim soupeřem bude SK Sparta Kolín.

Kolínští jsou v letošní sezóně nováčkem ČFL, ale vedou si skvěle. Druhé místo se ziskem 29 bodů mluví za vše. Ve svém kádru mají individuality jako např. Oskar Fotr, David Breda, nebo nejlepší střelec soutěže Jiří Sodoma. V posledním utkání porazili pardubickou rezervu 1:0.

Náš tým je se ziskem 24 bodů na pátém místě tabulky a na předzápasové info jsme se zeptali asistenta trenéra Tomáše Hrabíka: "Na poslední utkání podzimní sezóny se všichni těšíme. Chceme samozřejmě navázat na dobrý výkon z Teplic, Kolín porazit a posunout se v tabulce ještě výš. Víme, že nás nečeká vůbec nic lehkého. Kolín na podzim předvádí výborné výkony a na druhém místě není náhodou. Zdravotní stav našeho kádru je vcelku dobrý, chybět by měl jen Milosz Gluski, který má jednozápasovou stopku za vyloučení v Teplicích. Věříme, že nás přijde povzbudit co nejvíce fanoušků!!"

My jen připomeneme, že po áčku hraje od 13:30 C mužstvo v derby s Lovčicemi. Vstupenky z utkání s Kolínem, samozřejmě platí i na tento zápas.

HLAVNÍM PARTNEREM UTKÁNÍ JE SPOLEČNOST KM - PRONA a.s.

Z TEPLIC VEZEME SKVĚLÉ TŘI BODY

FK TEPLICE B -  FK CHLUMEC A 1:2 (0:1)

 67. Nour Mohamed - 43. Labík T., 55. Bastin

  84. Nour Mohamed - 69. Krčál, 84. Frizoni

Červená karta pre rozhodcu 76. Gluski 

diváci: 100

rozhodčí: Vojáček Lukáš - Hlaváček Erik, Baum Tomáš

FK Chlumec A: Lichtenberg - Finěk, Zukal, Gluski, Zeman - Ruml (77. Kopáč), Čáp (90+5. Vaníček), Krčál, Bernardo, Labík T. (88. Řezníček) - Bastin

FK Teplice B: Němeček – Beránek, Emmer, Hadinec, Jamrich (46. Nour Mohamed), Křišťan, Ljevakovič (62. Lukáš ), Procházka, Sunzu, Švanda, Tsykalo

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec): Úvodních dvacet minut jsme se seznamovali s umělou trávou, poté jsme se rozběhali a zaslouženě šli do vedení. Ve druhé půli jsme rychle zvýšili a i přes přísné vyloučení Gluskiho jsme utkání dovedli do vítězného konce. Za výhru jsme rádi, napravili jsme zaváhání s Benešovem. Teď už budeme vše směřovat k poslednímu utkání, které hrajeme v sobotu doma s Kolínem.

BÉČKU DOMÁCÍ ROZLUČKA NEVYŠLA

FK CHLUMEC B - SPARTAK POLICE N. M.  0:1 (0:1)

23. Spišák

 61. Kučera J. - 56. Kudláček, 78. Ansuma, 82. Vacho, 92. Spišák 

diváci: 120

rozhodčí: Martínek Miroslav - Kudláček Milan, Valihora Jaromir

sestava: Kukal - Novotný (74. Jansa), Vopátek, Pánek, Šafránek - Ludvík, J. Kučera, Staněk, Doležal, Hartman - Dítě

Richard Vlášek (trenér FK Chlumec): Zápas jsme začali tlakem, který však ke gólu nevedl, šance si ale do našeho širokého postavení vytvářela i Police, 5x musel zasahovat Kukal, na střelu z brejku už ale nedosáhl. Ve 2. poločase jsme byli aktivnější, šancí k vyrovnání bylo mnoho , ale díky skvělému Vachovi, špatným finálním řešením nebo malému důrazu v koncovce jsme branku nevstřelili. Navíc jsme museli hlídat smrtící brejky hostí. Domácí neporazitelnost skončila, druhá prohra v řadě 1:0 bolí, ale nehroutíme se, pracujeme dál.

Michal Bořek (asistent trenéra Spartak Police n. M.): V utkání bohatém na brankové situace jak u domácích tak i u hostů skončilo hubenou výhrou. Náš celek výrazně podržel brankář Vacho, plus bojovný výkon celého mužstva, rovná se velmi cenná výhra. Děkuji celku za předvedený výkon.

Nahoru