Přípravný kemp mladých fotbalistů

V létě se bude v našem areálu FK a přilehlém areálu na koupališti pořádat přípravný kemp mladých fotbalistů - ročník 2009 - 2012. Více informací v pozvánce a přihlášce.

ONDRA VANÍČEK SE VRACÍ DO CHLUMCE!!

V tomto týdnu se konečně podařilo dotáhnout jednání se Dvorem Králové do zdárného konce a tak můžeme oznámit, že novou posilou našeho klubu se stal záložník Ondra Vaníček!!!

Ondra Vaníček( nar. 1989) začal s fotbalem v našem klubu. V žákovských kategoriích působil v RMSK Cidlina odkud odešel do Slovanu Liberec, kde hrál do svých 19 let. Posledních šest let v kategorii dospělých strávil v divizním Dvoře Králové, kde patřil k oporám týmu. Jeho otec Petr Vaníček v našem klubu dlouho hrál a také působil jako trenér. Bratr Lukáš je v současné době trenérem naší minipřípravky.
Martin Firbacher(předseda FK Chlumec): S Ondrou jsem se o návratu do našeho klubu bavil delší dobu a jsem moc rád, že to konečně vyšlo. S Ondrou počítáme do béčka, kde byl měl být lídrem týmu a předávat zkušenosti našim mladým hráčům. V dosud odehraných přípravných utkáních plnil tuto roli skvěle. A jak ho znám, tak se určitě popere i o místo v áčku!!

SOLIDNÍ VÝKON ÁČKA S VYSOKÝM MÝTEM!

FK CHLUMEC - SK VYSOKÉ MÝTO
                   2:0 (2:0)
br: 6. a 42. Bastin

Dunda - Prouza, Sedláček, Kopač - Veselka , Čáp, J. Labík, T. Labík - Hynek, Bastin, T. Labík
střídali: Kukal, Ryšavý, Vaníček, Novotný, Žahourek

Jan Kraus(trenér FK Chlumec):
Oproti minulému týdnu byl náš přístup zcela odlišný a na hřišti to bylo znát. Po celé utkání jsme měli více ze hry a je jen škoda, že jsme branek nedali více. Šance jsme na to měli. Dnes jsme spokojeni!!!

příprava béčka

FK CHLUMEC B - HOŘICE
                 10:0(6:0)
br: Hartman 3, Veselský, Vaníček, Doležal, Feichtinger, Kříž, Staněk, Jarkovský

Němec - Cholasta, Jarkovský, Vopátek, M. Kučera - Pilař, Vaníček - Veselský, V. Doležal, Hartman - Staněk
střídali: Špás, Feichtinger, Heger L., Kříž, Hajský

Další přípravu sehrálo béčko v neděli večer v Kobylicích, kde byl naším soupeřem tým z Hořic, který je v tabulce krajského přeboru o pět bodů za námi.

Martin Firbacher(předseda FK): Ráz utkání určil hned úvod zápasu. Rychle jsme vedli 3:0 a celou první půli se hrálo téměř na jednu branku. Po přestávce a změnách v sestavě už to tak jednoznačné nebylo, ale v závěru jsme se opět střelecky prosadili. Celý tým hrál s chutí, v rychlosti a fotbalem se bavil. Ale je to stále jen příprava...Ve středu hrajeme s Kunčicemi a v sobotu nás prověří lídr středočeského přeboru, silná Velim.

SILNÁ VELIM PORAZILA BÉČKO!!

VELIM - CHLUMEC B 5:0(1:0)

Němec - Cholasta, Vopátek, Šafránek, M. Kučera - Pilař, Vaníček - Novotný, Labík J., Doležal - Staněk
střídali: Tichý, Heger L., Kříž, Feichtinger.
Na umělce v Poděbradech nastoupili naši hráči proti Velimi, která se netají postupovými ambicemi. Jako tradičně jsme prohráli, i když náš výkon, byl oproti minulým vzájemným utkáním odlišný.

Tomáš Hrabík(trenér FK Chlumec B): Se zkušeným a silným soupeřem jsme sehráli velmi solidních šedesát minut, kdy jsme byli Velimi více než vyrovnaným soupeřem. Nedali jsme dvě velké šance. Po prostřídání jsme na deset minut vypadli ze hry a obdrželi tři branky, které rozhodli o celém zápase. Stejně jako jsme nelétali v oblacích po výhře 10:0 nad Hořicemi, tak nás určitě nezlomí tato porážka. Kluci pracují dobře a já věřím, že na jaře to bude znát. Nejvíce ze všeho mě mrzí zranění Vojty Cholasty, který má natržené vazy v kotníku. Věřím, že se co nejdříve uzdraví.

Příprava áčka

UTRÁPENÁ VÝHRA ÁČKA NAD NOVÝM BYDŽOVEM!

RMSK CIDLINA NB - FK CHLUMEC A 2:3(2:2)
br: Holec, Bekera - Kopáč, J. Labík, T. Labík
sudí Jiříček - Kubánek, Vízek 60 diváků
Dunda - Veselka, Jarkovský, Kopáč, Žahourek - Koubek, Čáp - T. Labík, Kučera, Hynek - J.Labík
střídali: Novotný, Prouza, Ryšavý.

Jan Kraus(trenér FK Chlumec): I přes výhru nejsem spokojen snad vůbec s ničím. Profesorský výkon, bez větší snahy, pohybu a zbytečné chyby, které snaživý protivník dvakrát potrestal. Takhle se prostě nemůžeme prezentovat!!

MFK TRUTNOV - FK CHLUMEC
                  2:3(0:0)
br: J. Kučera, Ryšavý, T. Labík
Petr(46. Kukal) - Veselka, Jarkovský, Prouza, Žahourek - Koubek(46. Sedláček), Čáp - Novotný, J. Kučera, T. Labík - Bastin(46. Ryšavý)
Další přípravné utkání sehrálo naše áčko ve středu večer na nové trutnovské umělce, kde nás hostil domácí divizní tým.
Tomáš Hrabík(trenér FK): Dnes jsme podali vcelku dobrý výkon, ale srážela nás produktivita. Nedali jsme penaltu, trefovali brankové konstrukce...Za stavu 3:0 jsme vyrobili chybu v defenzivě a zbytečně jsme si tak zdramatizovali konec zápasu. Tímto utkáním jsme zakončili kondiční blok, kluci mají zaslouženě volný víkend a od příštího týdne se začneme věnovat více herním věcem.

Céčko + dorost v Kobylické zimní lize

Kobylická zimní liga
FK Chlumec C - FK Přelouč
                    1:5  (0:4)

54" Staněk

První poločas byl z naší strany plný nepřesností. Z kraje zápasu museli postupně pro zranění odstoupit Heger M a Jansa.  V druhém poločase jsme se začali prosazovat více, ale soupeř zaslouženě zvítězil.
sestava:
Němec- Holman, Chaloupka L,Chaloupka R, Heger L - Jansa(13" Janda), Heger M (12" Kříž) Hubený, Kárnik, Staněk- Šumský

Milan Baroš a chlumecká přípravka

Naši kluci ze starší přípravky U11 odehráli další 3 utkání zimní ligy v pražské mládežnické akademii SK Slavia Praha. Soupeři: SKS, Xaverov U12, Ústí n.L. U12.
Zahráli si třeba proti synovi Milana Baroše a rovnou se s ním i vyfotili. Díky mnoha absencím jsme měli pouze jednoho hráče na střídání a všechna utkání jsme prohráli. Bohužel 3 zápasy po 40min se s tímto počtem hráčů nedá odehrát v tempu ligových a ještě k tomu starších týmů, kromě SKS. Škoda, příště už snad budeme v plném počtu a naplněni odhodláním zvítězit.