Upravit stránku

ROZHOVOR S PŘEDSEDOU KLUBU 2. část.

 
Minulý týden jsme vám přinesli první díl rozhovoru s Martinem Firbacherem. Dnes zveřejňujeme druhou část.
 
Chlumecký klub nemá jen A mužstvo. Jak si vedly ostatní týmy dospělých?
Myslím, že i zde můžeme být spokojeni. Béčko je po devíti podzimních kolech na solidním šestém místě tabulky. Po nepříliš dobrém začátku tým nakopla domácí výhra nad silnou Olympií a následující výkony byly velmi dobré. V kádru hraje 95 procent našich odchovanců, kteří jsou doplňování hráči z lavičky A mužstva. Osu týmu tvoří zkušení Láďa Kukal, Honza Vopátek, Míra Kučera, Kuba Hartman, vedle nichž rostou naši mladíci jako Vojta Kycelt, Petr Staněk, Lukáš Heger, Vojta Doležal a další. Věřím, že se ze zdravotních problémů konečně dostanou Kuba Veselský i Pavel Pilař a navážou na své dobré výkony v minulých sezónách.
Jak berou kluci z béčka to, že v mužstvu nastupují kluci z A mužstva?
Je jasné, že ze začátku, po příchodu A mužstva z Převýšova, to nebylo úplně ideální, někdy hrálo hráčů z áčka zbytečně moc, ale situace se hodně zlepšila jarním příchodem Tomáše Hrabíka do funkce trenéra béčka. Ten dokázal skvěle zkoordinovat prostupnost hráčů od od dorostu až po áčko. A musím říct, že kluci z A mužstva, kteří jdou hrát za béčko, mužstvu v drtivé většině případů hodně pomohli. Nikdo to tam nešel jen tak odehrát. Velkým plusem je to, že mužstvo velmi dobře trénuje. Organizačně to celé skvěle zajišťuje Petr Kycelt a zapomenout nesmím ani na pana Branského ve funkci vedoucího týmu.
C mužstvo je v okresním přeboru na průběžně pátém místě. S tím jste spokojeni?
Na rovinu říkám, že jsme měli v létě hodně starostí s tím, jak dát céčko dohromady a říkali jsme si, jestli jsme schopni zvládnout tři týmy dospělých a dorost. Nakonec se to povedlo. Pro naše dorostence je to výborná příprava na dospělý fotbal. Vedle nestárnoucího Pavla Jandy a hrajícího trenéra Rendy Chaloupky získávají cenné zkušenosti.
Pojďme k mládeži. Ta funguje jak?
Myslím, že velmi dobře. Dorost trénuje většinu tréninkových jednotek s B muži a na jeho výkonech v nejvyšší krajské soutěži je to hodně znát. V kategoriích mladších žáků a přípravek výsledky nijak moc neřešíme, ale moc dobře víme, že patříme ke špičce krajského přeboru. Díky spolupráci s RMSK Cidlina se naši nejlepší kluci přesouvají do žákovské ligy a poté i do větších ligových týmů. Řada našich odchovanců (Martin Reil, Dan Finěk, Vítek Šimon, Matěj Hodač, Jan Mahr, Filip a Martin Firbacherovi..) si v poslední době zahrála v reprezentačních výběrech a to je skvělá odměna práce v našem regionu.
Největší radost je však vidět v týdnu celý stadion plný sportujících dětí. Bohužel to teď není možné a já pevně věřím, že všichni malí fotbalisté se už nemůžou dočkat toho až se znovu začne trénovat. Na konci září jsme ještě stihli uspořádat nábor dětí v rámci akce FAČR Měsíc náborů. Z něj vznikla další kategorie minipřípravky, ale Covid vše zastavil.
Co areál stadiónu? Je v něm něco nového?
Velkou investicí pro nás byla instalace ochranných sítí na vedlejším a dětském hřišti. Celkem 200 metrů sítí určitě hodně pomůže a celkový dojem z areálu je hned lepší. Vyměnili jsme také 30 metrů zábradlí u hlavního hřiště a pokud seženeme finance, tak v tom chceme pokračovat. Akce ochranné sítě a zábradlí stála 200 000 Kč. Celou akci skvěle připravili a zrealizovali Petr Kycelt s Kamilem Mlynářem. Bohužel nám nedopadla dotace na výměnu hrací plochy na hlavním hřišti. Hrací plocha je za zenitem, ve velmi špatném stavu, nemá žádné drenáže, po každém dešti se z ní stávají bahenní lázně. Údržba nás stojí ročně spoustu peněz, ale lepší už to bohužel nebude. V polovině prosince vyhlásila Národní Sportovní Agentura nové dotační výzvy a tak to určitě zkusíme znovu. Stále se také snažíme o to, aby správa a údržba areálu spadala pod Technické služby, ale stále se nám nedaří vedení města o tomto kroku přesvědčit. Snad se nám to jednou povede.
Slyšel jsem, že se bude měnit také provozovatel občerstvení na stadiónu?
Ano, bude. Paní Volejníkové vypršela smlouva a klub obdržel zajímavou nabídku od pana Jiřího Bambase. Po delší diskuzi jsme se rozhodli ji přijmout. Šárce moc děkujeme za odvedenou práci, ale tak nějak cítíme, že se chceme posunout i v tomto o trochu dále a více oživit celý areál.
Co říci závěrem?
Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům, trenérům i funkcionářům za jejich práci pro klub, Městu Chlumec nad Cidlinou a všem dalším partnerům za podporu. Stejně tak i fanouškům. Je velmi náročné řídit takto velký fotbalový klub a já jsem moc rád, že se nám to společně všem daří. Věřím, že v roce 2021 se vše vrátí do normálu a my se všichni ve zdraví sejdeme na našem krásném stadiónu!!!

ROZHOVOR S PŘEDSEDOU KLUBU 1. část.

ROZHOVOR S PŘEDSEDOU KLUBU 1. část.
 
Na konci roku jsme si k delšímu rozhovoru pozvali předsedu klubu pana Martina Firbachera. Zde přinášíme jeho první část.
 
Jaký byl rok 2020 pro váš klub?
Byl to divný rok. Chvíli se hrálo, chvíli zase ne…Vždy když jsme soutěže dobře rozjeli, tak jsme byli zastaveni. Velká škoda. Myslím, že za výkony našich týmů se vůbec nemusíme stydět.
Pojďme postupně. Co A mužstvo?
Áčko se jak na jaře, tak i v podzimní části pohybovalo na špičce tabulky a dělalo nám svými výkony velkou radost. Na domácí utkání chodili velmi dobré návštěvy okolo 500 diváků na zápas. A většinou odcházeli spokojeni, což je pro nás hodně důležité.
Kde vidíte hlavní důvody toho že se áčku daří?
Těch důvodů je několik. Osa týmu zkušených, kterou tvoří Radek Petr, Kuba Jarkovský, Peťa Veselka, Martin Kopáč, Jirka Kučera, Tomášové Bastin a Labík..., je skvěle doplněna mladšími hráči jako např. Roman Čáp, Kuba Havel, Kuba Brát, Vítek Vejr, Honza Kadlec, Tomáš Hynek..., což jsou kluci, kteří mají vše před sebou a hrají o svoji budoucnost v profi fotbale. V mužstvu je zdravá konkurence a velmi dobrá parta. Velkou zásluhu na tom všem mají také oba trenéři. Jak Honza Kraus, tak Tomáš Hrabík odvádějí skvělou práci. A zapomenout nesmím ani na pana Rybu, který to celé zaštiťuje. Bez něj bychom tuto soutěž hrát nemohli.
Je ještě něco v souvislosti s áčkem z čeho máte radost?
Těch věcí je víc, ale já jsem hlavně strašně rád, že dvě třetiny našich hráčů jsou buď našimi odchovanci, nebo mají na Chlumec velkou návaznost. To není na této úrovni vždy obvyklé. Vedle některých výše jmenovaných to jsou Láďa Kukal, Ondra Vaníček, Honza Labík, Honza Novotný, Oli Žahourek, nebo Vojta Kycelt. To, že jsou tito kluci v kádru ČFL je určitě velká motivace i pro ostatní hráče. Někteří další jako. Milan Tichý, Petr Staněk, nebo Vojta Cholasta, si už za áčko zahráli v přípravě.
Nemůžu se nezeptat. Co Chlumec a druhá liga?
Nejste první, kdo se mě na to ptá(smích). Zatím si to neumím představit. Profesionální soutěž je někde jinde. Finanční nároky, úpravy stadionu, dodržení licenčního manuálu...Máme před sebou ještě hodně zápasů, takže to určitě není aktuální.
Jaké očekáváte jaro v ČFL?
Náročné. Některé věci se mi nelíbí. Zatímco náš tým trénovat nemůže, tak hráči většiny B mužstev ligových týmů normálně trénují, což pro ně bude určitě velká výhoda, Také brzký začátek 30.1. mě nepřipadá úplně šťastný. Hrát budeme na umělých travách, pro nás to znamená domácí zápasy v Kobylicích. Byl bych spíše pro to začít o měsíc později a zařadit vložené středeční zápasy v lepším počasí a na domácím hřišti. Bez diváků nikoho hrát nebaví.
 
pokračování příště

PF 2021

Vážení přátelé, kamarádi, partneři FK, 
 
jménem FK Chlumec nad Cidlinou, bych vám chtěl popřát krásné prožití vánočních svátků a v roce 2021 jen vše dobré!! 
Věřím, že se co nejdříve sejdeme na fotbalových trávnících a užijeme si opět trochu radosti, které je v poslední době pomálu.
 
Martin Firbacher
předseda FK Chlumec n. C.

LÁĎA KUKAL: CHCI SI ZAHRÁT S TÁTOU!!

V utkání s Vysokou nad Labem nás výrazně podržel strážce naší branky. Za stavu 0:1 chytil několik šancí soupeře a dal našemu týmu naději na obrat. A nebylo to poprvé!! Opora našeho týmu, kluk který celý život hraje jen v Chlumci a při zranění Radka Petra, dělá dvojku v ČFL. Penaltový specialista, který svými zákroky několikrát zarmoutil nejen bydžovského trenéra Petra Průchu. To je LÁĎA KUKAL!!

ŠKODA VYNUCENÉ PAUZY, VŠECHNY TÝMY VÍTĚZNĚ

VÝHRA V PARDUBICH ZNAMENÁ POSUN NA PRVNÍ MÍSTO TABULKY!!
 
FK PARDUBICE B - FK CHLUMEC 0:1(0:0)
 
Branky: 52. Čáp
 
FK Pardubice B:Letáček – Čelůstka, Nemešovský, Langedijk (62. Zelenka), Formáček, Kubart, Paixao, Sychra (46. Lee), Petráň, Huf, Vít.
 
FK Chlumec nad Cidlinou: Brát – Bastin (C) (84. Vejr), Žahourek, Kadlec, Čáp, Kučera (84. Vaníček), T. Labík (84. J. Labík), Veselka, Krčál, Kopáč, Hynek (72. Novotný).
Náhradníci: Kukal, J, Labík, Novotný, Vejr, Kycelt, Sedláček, Vaníček.
 
Rozhodčí:Pastyřík – Mudra, Hodek

TESTY V POŘÁDKU!! HRAJE SE!!

TESTY V POŘÁDKU!! HRAJE SE!!
 
INFORMACE PRO FANOUŠKY!
Na středeční pohárové utkání, třetího kola MOL Cupu s Teplicemi, které se hraje od 15:30, vydává klub tato opatření:

TENTO VÍKEND SE VYVEDL

ŽIVANICE - CHLUMEC 1:2(1:1)
 
Branky: 39. Kakrda – 32. Labík, 72. Havel
 
Karty:36. Langr (ZIV), 53. Polák (ZIV), 57. Zavřel (ZIV), 71. Kopecký (ZIV), 87. Spěvák (ZIV), 90+2. Frydrych (ZIV) – 75. Novotný (CCN), 80. Ćáp (CCN), 88. Kadlec (CCN)
Nahoru