Upravit stránku

BÉČKO PADLO V ZÁVĚRU!!

 
FC HK U 18 – FK CHLUMEC B 2:0(0:0)
Kukal – Jelínek, Jarkovský, Pánek, Jansa – Mahr, Bičiště, Doležal, Pilař, Hartman – Staněk
Střídali: Vlk, M. Heger, M. Kučera, Kříž, Veselský, Hajský, Hubený
Ve vyrovnaném utkání jsme obdrželi branky až na konci utkání. Naše šance bohužel zůstaly nevyužity. Příští týden hrajeme v sobotu od 13:00 s Nymburkem v Kobylicích.

Áčko vítězně v Hradci

FC HK U 19 - FK CHLUMEC A
               0:6(0:2)
br: Bastin, Samko, Bičiště, Zeman, J. Labík, Havel.
 
Petr - Koubek, Kopáč, Havel - Finěk, Krčál, Havlena, Samko, Žahourek - Bastin, Labík T.
střídali: Veselka, Bako, Vaníček, Ráliš, Zeman, Labík J., Mahr, Bičiště, Brát.
 
František Šturma(trenér FK Chlumec):
Po náročném tréninkovém týdnu jsme sehráli solidní utkání v dobrém tempu. V první půli jsme soupeře pustili do dvou nebezpečných akcí, po přestávce už to byla naše jednoznačná záležitost. Vedle pěkných branek jsme řadu šancí ještě neproměnili. Příští týden hrajeme v sobotu s Kolínem, který by nás měl prověřit víc.

OD NSA JSME DOSTALI VÁNOČNÍ DÁREK A TAK NÁS ČEKÁ VELMI NÁROČNÉ JARO.


Ve druhé části rozhovoru s předsedou našeho klubu se mj. dozvíte i o velké rekonstrukci, která čeká naše hřiště během jarní části.

JAK JSTE SPOKOJEN S VÝKONY B a C MUŽSTVA DOSPĚLÝCH?

Vzhledem k provázanosti všech našich týmů dospělých jsme v úvodní části soutěží dopláceli na obrovskou marodku v áčku. Hráči širšího kádru nemohli pomáhat v krajském přeboru a ti z béčka zase v okresním přeboru. Poté co se personální situace zlepšila, se to samozřejmě projevilo i na výkonech a výsledcích, ale myslím že béčko by mělo hrát v kraji určitě minimálně uprostřed tabulky. V C mužstvu obehráváme mladé kluky, tam nám chybí dva zkušení hráči, kteří by mladé hráče usměrnili.

CO VÁS JEŠTĚ POTĚSILO U TĚCHTO TÝMŮ?

Byl jsem rád, že kluci vcelku dobře trénovali, což se v závěru soutěže určitě projevilo a také to, že jsme do realizačního týmu získali velkou posilu v osobě Ríši Vláška, který výborně doplnil Tomáše Hrabíka.

CO VÁS NAOPAK ZKLAMALO?

Asi ne zklamalo, ale hodně mrzí vážná zranění našich našich hráčů. Jirka Kučera, Vojta Kycelt, Vojta Cholasta, Vojta Kárník si vážně poranili kolena a Kuba Mrázek zase kotník. Věřím, že se postupně dají do pořádku a vyběhnou na chlumecký trávník.

POJĎME K TOMU NEJDŮLEŽITĚJŠÍMU. CO JE TEN VÁNOČNÍ DÁREK OD NSA?

Už dlouho jsme pokazovali na to, že stav naší hrací plochy je dávno za hranicí životnosti. Před dvěma lety jsme podali žádost na MŠMT o rekonstrukci hrací plochy a v prosinci nám Národní Sportovní agentura oznámila, že naše žádost uspěla, a tak se bude na jaře dělat nová hrací plocha, včetně drenáží a nové závlahy.

TO ZNAMENÁ ŽE V CHLUMCI SE NA JAŘE HRÁT VŮBEC NEBUDE?

Rekonstrukce by měla začít 4.4., takže do té doby se u nás hrát bude. Poté začnou práce, které by měli trvat zhruba dva měsíce. Pokud vše dobře půjde, tak bychom v červnu mohli ještě nějaký zápas doma stihnout odehrát. Ale to vše záleží na mnoha dalších okolnostech jako počasí atd..

KDE TEDY BUDETE HRÁT SVOJE ZÁPASY?

Vstoupili jsme do jednání s kluby v okolí, se kterými máme dobré vztahy. Také nechceme, aby naši fanoušci jezdili někam moc daleko. Co se týče A mužstva, tak tam jsou požadavky na zabezpečení utkání ČFL hodně přísné, takže bychom rádi hráli v Novém Bydžově, který vše splňuje. S tím jsme v jednání zatím nejdále. Béčko a céčko zatím řešíme.

CO ŘÍCI ZÁVĚREM?

I díky této rekonstrukci nás čeká velmi náročná jarní část. Jak po fotbalové, tak po logistické stránce. Věřím, že to vše zvládneme a v červnu vyběhnou naši kluci na nový trávník, který si náš areál určitě zaslouží!!!
 

VŠICHNI UDĚLÁME VŠE PRO TO, ABY SE TŘETÍ LIGA HRÁLA V CHLUMCI I V DALŠÍ SEZÓNĚ!!

MARTIN FIRBACHER: VŠICHNI UDĚLÁME VŠE PRO TO, ABY SE TŘETÍ LIGA HRÁLA V CHLUMCI I V DALŠÍ SEZÓNĚ!!
V první části rozhovoru s předsedou našeho klubu se dozvíte mj. o tom, jak hodnotí loňskou sezónu i to, že pro udržení třetí ligy chce klub udělat maximum.
JAKÝ BYL ROK 2021 PRO KLUB Z VAŠEHO POHLEDU?
Hodnotím ho, jako hodně náročný. Byli jsme rádi, že se po Covid pauze, podařilo obnovit činnost všech našich týmů. Úbytek dětí byl minimální, naopak do fotbalové školičky jich přes dvacet přibylo. Za to patří velké poděkování všem trenérům, kteří se o mládež starají. Zabezpečit činnost sedmi týmů mládeže a třech dospělých není vůbec jednoduché. Po delší době se povedlo přihlásit do soutěže starší žáky, za což jsme moc rádi. Všechny naše mládežnické týmy patří ke špičce krajských soutěží a díky spolupráci s RMSK Cidlina se ti nejlepší mohou měřit i s týmy na republikové úrovni.
CO DOSPĚLÉ TÝMY? TAM ASI SPOKOJENOST TAKOVÁ NEBYLA.
Máte pravdu. Začnu hned od A mužstva, kde jsme asi nikdo nečekali, že se budeme pohybovat ve spodní části tabulky. S tím určitě spokojeni nejsme.
PROČ TOMU TAK JE?
Vůbec nám neprospěla Covid pauza, před kterou jsme měli soutěž dobře rozehranou, potkala nás obrovská série zranění a v neposlední řadě se v týmu odehrálo hodně změn.
MYSLÍTE NA POSTU TRENÉRA?
Ano, hlavně ty. Skončil Honza Kraus, který zde odvedl neskutečnou práci a bohužel jsme ho nedokázali úplně nahradit. Jeho nástupce Michal Šmarda vydržel na naší lavičce do konce prázdnin a zbytek podzimní části dotrénoval Tomáš Hrabík.
VRAŤME SE JEŠTĚ K MICHALU ŠMARDOVI. PROČ TO S NÍM NEVYŠLO?
Michal je určitě kvalitní trenér, což dokazuje i to, že hned po konci u nás, odešel do druholigového Prostějova. Výborná příprava na zápasy i tréninky, ale bohužel vázla komunikace. Víc už bych se k tomu nechtěl vracet.
NA KONCI PODZIMU JSTE MĚLI SÉRII 5 REMÍZ V ŘADĚ.
To už bylo pod vedením Tomáše Hrabíka. Tam rozhodovali maličkosti, které jsme nedotáhli do konce. Třikrát jsme dostali branku v poslední vteřině utkání... Psychicky strašně náročné. Mrzí mě to i kvůli Tomášovi, který fotbalem žije a dává mu strašně moc.
V LISTOPADU UŽ MUŽSTVO PŘEVZAL TRENÉR ŠTURMA.
Ano. Čtvrtý trenér během jednoho roku...Mužstvo ještě v listopadu trénovalo, a tak jsme chtěli, aby se nový trenér s týmem seznámil co nejdříve. Příprava na jarní část začne v pondělí 10. ledna a já věřím, že všichni uděláme maximum pro to, aby se třetí liga hrála v Chlumci i v další sezóně.
Pokračování příště.

PF 2022

Všem naším příznivcům přejeme pohodové prožití Vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku.

rozpis přípravných zápasů B týmu

15.1.            FC HK U18- FK Chlumec B    v HK (čas bude upřesněn)

22.1.  13:00     FK Chlumec B - Polaban NymburkUMT v  Kobylicích

29.1.  13:00     FK Chlumec B - RoudniceUMT v Kobylicích

 6.2.   14:00    FK Chlumec B - Fotbal Hlízov  UMT Ohrazenice

13.2.  14:00    FK Chlumec B - Moravany      UMT Ohrazenice 

19.2.  13:00    FK Chlumec Bsoupeř bude upřesněn UMT Kobylice

26.2.  15:30    FK Chlumec B - Kunčice UMT Kobylice

5.3.                 FK Chlumec B - Libišany    generálka-místo a čas bude upřesněn

NOVÝM TRENÉREM A MUŽSTVA JE FRANTIŠEK ŠTURMA!

NOVÝM TRENÉREM A MUŽSTVA JE FRANTIŠEK ŠTURMA!
Podzimní mistrovské boje už má náš A team za sebou, přesto hráči stále trénují. A od úterý už i pod novým trenérem, kterým se stal František Šturma(nar. 1972).
Rodák z Nymburka trénoval například druholigové týmy Sokolova, Táborska či Znojma. Na Slovensku působil v Michalovcích, které v sezoně 2014/15 dovedl k historickému postupu do nejvyšší soutěže, a Popradu. Na jaře 2021 trénoval prvoligovou Sereď.
Asistentem trenéra Šturmy bude Tomáš Hrabík.
Rozhovor s novým koučem a další informace, přineseme v nejbližší době.

KANONÁDU BÉČKA ODNESL ČERNILOV!

FK CHLUMEC - ČERNILOV 9:1(4:1)

br: Veselský 2, Hartman 2, M. Kučera 2, Doležal 2, Pilař - Markovič

Kukal - Jansa, Vopátek, Pánek, Doležal - Veselský, Pilař(74. Hubený), Havlena, Staněk(62. M. Kučera), Hartman - Novotný(70. Hajský)

Richard Vlášek(trenér FK Chlumec):Dnes jsme brankově odčinili debakl z Nového Bydžova a konečně jsme vyrovnali pasivní skóre. Začátek jsme tradičně podcenili, branku nám vstřelil po špatném postavení obrany avizovaný Markovič. Poté se hra vyrovnala, presink jsme posunuli na polovinu soupeře, dobře jsme přepínali po ztrátě míče a ještě do poločasu utkání otočili. Druhý poločas jsme začali opatrněji, ale v 55. jsme přidali 5 branku a utkání kontrolovali. Od vyššího brankového přídělu zachránilo hosty naše neproměňování šancí a nerovný terén nevhodný pro kombinace přes střed hřiště. Našim chlapcům děkuji za hezké nedělní odpoledne, Černilovu přeji lepší dny.

ZBUZANY VYROVNALY V POSLEDNÍ VTEŘINĚ!

FK CHLUMEC - ZBUZANY 3:3(3:2)

Branky: 9. Jakab, 33. Samko, 43. Jakab – 15. Hampl (pen.), 18. Hampl, 90+2. Hampl

Karty: 14. Jarkovský (CCN) – 50. Pouček (ZBZ), 60. Zákostelský (ZBZ)

FK Chlumec nad Cidlinou: Petr – Jakab (81. Koubek), Finěk, Jarkovský, Žahourek, Krčál, Samko, Bastin (C), Čížek, T. Labík (71. Novotný), J. Labík (87. Lukič)

FK Zbuzany 1953: Soukup – Houha, Zákostelský (C), Novák, Borkovec (62. Schneider), Agyeman, Eichler (46.Pouček), Hampl, Jonáš (87. Musa), Studnička (75. Plánička), Nováček (46. Eliáš)

Rozhodčí: A. Jansa – Z. Šimek, M. Depeš

Diváci: 254

ZKUŠENOST HOSTŮ ROZHODLA!

CHLUMEC C - MALŠOVA LHOTA 0:4(0:2)

Němec - Holman, Tichý (46. Kárník), Jelínek, Hajský - Ouzký (80. Šumský), Šafránek, Hubený, Mlynář - M. Kučera, Staněk .

Ve vyrovnaném utkání potrestali hosté naše chyby. I náš tým si vytvořil řadu šancí, ale bohužel jsme nedali nic a tak si lídr tabulky odváží zasloužené tři body.

Nahoru