Upravit stránku

FOTBALOVÝ VÍKEND PŘED NÁMI. KONEČNĚ SE HRAJE V CHLUMCI

Nedělní mistrovská utkání A i B mužů bude hostit chlumecký stadión. Dorost odehraje své mistrovské utkání v Klamoši, starší žáci jedou na Nový Hradec. Céčko hraje ještě přípravu.

SO 15:00 muži C SELMICE - CHLUMEC

SO 15:00 st. žáci NOVÝ HK - CHLUMEC

NE 10:00 ml. dor. CHLUMEC - VRCHLABÍ hř. Klamoš

NE 10:15 muži A CHLUMEC - ML. BOLESLAV B

NE 14:30 muži B CHLUMEC - JAROMĚR

JONÁŠ KNEIFEL: S BOLESLAVÍ UŽ CHCEME NAPLNO BODOVAT!

Ve Velvarech nastoupil v základní sestavě a vstřelil branku. Přesto to na body nestačilo. I o tom jsme si povídali s naší zimní posilou, útočníkem Jonášem Kneiflem:

Jony jaký byl zápas ve Velvarech?

Jsem rád, že jsem dostal důvěru, z mého pohledu to byl zápas dvou poločasů. V prvním poločase jsme neplnili, co jsme měli a byli potrestáni dvěma brankami. Druhý poločas byl o dost lepší a měli jsme na to zápas otočit nebo alespoň zremizovat.

Popiš nám Tvoji branku.

Byla to hezká akce na pár doteků. Po odebrání míče soupeře jsme šli do protiútoku. Čápis vyhodil na Bastyho, ten mi to sklepnul mezi obránce a já zakončoval na přední tyč. Jsem rád, že to vyšlo a o to více mě mrzí šance, které mohly rozhodnout.

Jak vůbec došlo k tomu, že jsi ze Slávie přišel do Chlumce?

Ano zhruba na začátku února jsem se zapojil do přípravy. Po dlouhodobých zraněních, jsem hledal alternativu, abych sbíral opět minuty na hřišti. Velkou roli hrálo, že Chlumec znám a kousek od něj bydlím. První s touto myšlenkou přišel pan Firbacher, pak jsem to řekl agentovi a dalo se to do pohybu a teď jsem tady.

Připomeň fanouškům Tvoji dosavadní kariéru.

Začínal jsem v Kunčicích, odkud jsem v 7. letech šel do Hradce Králové, zde jsem vydržel do 15 let a stěhoval jsem se do Slavie Praha. Odtud jsem byl hostovat na farmě ve Vlašimi na půl roku a teď jsem v Chlumci.

Co děláš ve volném čase, když není fotbal?

Rád si ve volném čase zahraju tenis nebo jiný sport. Pak rád hraju na playstationu, nebo se podívám na film/seriál.

V neděli do Chlumce přijede rezerva Mladé Boleslavi. Jaký očekáváš zápas?

Bude to náročný zápas proti těžkému soupeři. Chceme zápas vyhrát a plně bodovat.

PAVEL PILAŘ: UŽÍVÁM SI RADOST Z FOTBALU!

Naši jedinou branku v utkání B mužstva v Hořicích zaznamenal Pavel Pilař a právě jeho jsme si pozvali k rozhovoru:

Pavle, úvod jara nám nevyšel. Trochu překvapivě jsme prohráli v Hořicích. Jaký to byl zápas?

Zápas jsme začali moc dobře a brzo jsme vedli 1:0. Dobře jsme kombinovali a rychle přesouvali hru ze strany na stranu, soupeře jsme presovali, vyrovnali se v důrazu a měli další náznaky šancí. Bohužel jsme hned po deseti minutách inkasovali vyrovnávací branku. Celý zápas byl bojovný, hodně důrazný a ve vysokém tempu, kdy jsme měli více ze hry a spoustu standardních situací, které jsme nevyužili. Měla se pro nás pískat penalta, kterou rozhodčí neodpískal, to podle mého názoru ovlivnilo hodně zápas. Na rozhodčího se ale nechceme vymlouvat, příště musíme proměnit šance, využít standardky, být důrazný ve vápně a víc se tlačit do zakončení.

Ty jsi hned v úvodu otevřel skóre pěknou střelou z trestného kopu. Popiš nám tu situaci?

Hned v první minutě po faulu na Jirku Kučeru jsem kopal trestný kop, brankář míč nějak vyrážel ze šibenice, skákal na brankové čáře a Vojta Doležal míč do brány dokopával.

Celý podzim jsi nehrál vinou zranění. Už je vše v pořádku?

Ano celý podzim jsem nehrál, kvůli natrženému břišnímu svalu, který se hojí hodně dlouho. Momentálně jsem v pořádku a užívám si radost z fotbalu.

V neděli nás doma čeká silná Jaroměř. Jaký čekáš zápas?

Zápas s Jaroměří bude další z těžkých zápasů. Je to bojovný tým ze špičky tabulky, který se prezentuje dobrým fotbalem a dobrými, zkušenými hráči. Věřím ale, že doma budeme ještě silnější a budeme chtít napravit zaváhání z Hořic.

Na závěr mě nedá zeptat se na tvého bratra Vaška. Jak vidíš jeho pozici v Plzni a jak se Ti líbí hra Plzně?

Tohle je těžká otázka a špatně se mi o tom mluví. Bohužel jsou ve fotbale i jiné věci a ne vždy je to jen o výkonnosti a formě hráče. Brácha v Plzni momentálně nedostává moc příležitostí. Podle mého názoru má ale stále fotbalu co nabídnout a vždy když šel na hřiště tak zápas oživil. Výkony Plzně jsou pro mě velikým zklamáním, jako fotbalový fanoušek nemám rád defenzivní styl, co momentálně Plzeň preferuje. Pamatuji si doby, kdy Plzeň doma dominovala, hrála hezký kombinační fotbal, krajní záložníci chodili jeden na jednoho do vápna a padalo hodně branek. Tyhle doby jsou momentálně pryč a moc bych si přál, aby se Plzeň zase vrátila ke svému fotbalu na který se hezky koukalo.

BÉČKU ÚVOD JARA NEVYŠEL

TJ JISKRA HOŘICE - FK CHLUMEC B  2:1 (1:1) 

 9. Pečenka, 52. Havrda - 2. Doležal

36. Drozd P., 80. Nečesaný, 90. Kuneš - 33. Kopáč, 57. Hartman, 65. Doležal, 72. Ludvík, 75. Dítě

diváci: 240

rozhodčí: Kubečka Pavel - Kurka Miloš, Bydlák David

sestava: Kukal - Ludvík, Vopátek, Kopáč, Doležal (77. Jelínek) - Veselský (59. Cholasta), Pilař, J. Kučera, Staněk, Novotný (52. Hartman) - Dítě

Richard Vlášek, Tomáš Hrabík (trenéři FK Chlumec): Dnešní prohra bolí fyzicky i psychicky, zápas nám bohužel utekl mezi prsty. Už od 2.minuty jsme vedli a ač domácí z brejku srovnali, měli jsme hru pod kontrolou, dobře kombinovali, využívali křídelních prostor a z převahy měli ještě navýšit skóre. To se naopak hned po obrátce podařilo hořickým a utkání poté dovedli různými způsoby do vítězného konce. My počítáme zraněné, žluté a červené karty, přemýšlíme o rozhodčích a z pěkného areálu odjíždíme bez bodu. Doufejme, že se z toho ihned poučíme.

Josef Vydra (předseda TJ Jiskra Hořice): Hned z první akce jsme inkasovali a nevypadalo to dobře. Naštěstí jsme brzy zareagovali a hrál se velice dobrý fotbal s nasazením. V druhém poločase jsme byli šťastnějším týmem, ale výhru můžeme považovat za zaslouženou. S kvalitním soupeřem těší tři body o to více a novému trenérovi se první zápas vydařil. Pochvala všem hráčům za dnešní výkon, který byl příslibem do celého jara..

Z VELVAR NEVEZEME ANI BOD

FK BANÍK MOST - FK CHLUMEC A 2:1 (2:0)

 16. a 29. Kim - 57. Kneifel

  51. Chábera, 65. Rubeš, 84. Březina - 67. Frizoni, 75. Zeman, 76. Čáp

diváci: 210

rozhodčí: Langmajer Lukáš - Duda Miroslav, Mičan Jan

FK Chlumec A: Lichtenberg - Zukal, Krčál, Gluski (57. Čáp) - Finěk, Frizoni, Doležal, Zeman - Řezníček (46. Ruml), Kneifel (83. Vaníček), T. Labík (57. Bastin)

TJ Slovan Velvary: Štefan - Šustr, Šimkovský (63. Březina), Vopat (90. Majid), Kim (63. Šlegl), Kott, Drozda, Chábera, Schneider, Richter (88. Duong), Rubeš

Miloš Sazima (trenér FK Chlumec): Zápas jsme si prohráli v prvním poločase, kdy jsme byli nekoncentrovaní, pomalí a nedůrazní. Zaslouženě jsme šli do kabin s dvoubrankovým mankem. Po přestávce se obraz hry změnil, zlepšili jsme všechno, ale doplatili jsme na obrovskou neproduktivitu, když jsme zahodili co se dalo, Odjíždíme hodně nespokojeni!!

VÍKENDOVÝ PROGRAM NAŠICH MUŽSTEV

Víkend se nám rychle blíží a s ním také zápasy našich týmů. Všechny tři naše mužstva dospělých zajíždějí na hřiště soupeřů. Áčko do Velvar, béčko do Hořic a céčko do Sendražic u Kolína. Starší žáci hrají v Kobylicích s Novou Pakou. Mladší dorost má utkání v Předměřicích odloženo.

SO 9:30 st. žáci CHLUMEC - NOVÁ PAKA hř. Kobylice

SO 10:00 muži C SENDRAŽICE - FK CHLUMEC

SO 15:00 muži A VELVARY - FK CHLUMEC

NE 15:00 muži B HOŘICE - FK CHLUMEC

V NEDĚLI NAKONEC NEHRAJE ANI BÉČKO

Utkání krajského přeboru mužů mezi našim B mužstvem a Slávií Hradec, které se mělo hrát v neděli od 15:00, je po vzájemné dohodě a stavu hrací plochy v Kobylicích, přeloženo na středu 24.5.2023.

O VÍKENDU STARTUJE KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ!! BÉČKO HOSTÍ FAVORITA

Jak jsme již informovali včera, zápas A mužstva s Brozany je odloženo. Hrát by se mělo ve středu 19.4. od 17:00. Mistrovské boje , ale startují pro naše B mužstvo, které v neděli od 15 hodin hostí, na umělé trávě v Kobylicích, Slávii Hradec Králové. Na to jak proběhla příprava a jaké jsou cíle do sezóny jsme se zeptali trenéra Richarda Vláška:

Jak proběhla zimní příprava? Jste s ní spokojeni?

Se zimní přípravou jsme víceméně spokojeni, až na nesehranou generálku s Libišanami jsme odehráli i odtrénovali vše, co jsme si naplánovali. Kluci až na malé výjimky skvěle pracovali a protože trénujeme společně s C týmem, scházelo se nás většinou kolem 20-25 , rekordem pak byla účast 33 hráčů.

Využívali jsme tělocvičnu a malou umělou trávu u nás na stadionu, větší u chlumecké sokolovny a na páteční tréninky a utkání UT Kobylice

Jaké proběhlý v mužstvu změny?

Do kádru se vrátil Veselský z Opatovic nad Labem a Jakub Novotný ze Žiželic, z A týmu pak Jiří Kučera a Mrázek, na hostování do dorostu FC HK odešel brankář Vlk. Jednáme ještě o dvou hráčích z okolních klubů, aby se konkurenční prostředí ještě více zvedlo. Na odchodu zatím není nikdo.

Cíle našeho týmu pro jarní část?

V letošní sezoně bychom chtěli stát v závěru sezony na pomyslné bedně, naší motivací je udržet nejlepší obranu v soutěži a překonat hranici 75 vstřelených branek. Samozřejmostí by mělo být i zapracování mladých hráčů do kádru a posunutí dalšího hráče do A týmu.

Hned na úvod nás čeká hradecká Slavia. Jak se připravujete na tento zápas?

Jako na každý jiný, chceme uspět v každém utkání, jen ambiciózní tým se bude zlepšovat. Sehrajeme ho sice ještě v azylu v Kobylicích, protože se tam celou zimu připravujeme a na přírodní trávu půjdeme až v příštím týdnu, ale svoje diváky toto utkání jistě přitáhne, navíc pro všechny naše příznivce máme připravené jako kompenzaci za cestování "ven" příjemné překvapení.

KÁDR B MUŽSTVA PRO JARNÍ ČÁST

Brankáři: Ladislav Kukal (1993), Ondřej Němec (1997).

Obránci: Daniel Šafránek (1998), Jan Vopátek (1987), Milan Tichý (2003), Ondřej Jansa (2003), Filip Jelínek (2002), Petr Hajský (2003), Lukáš Pánek (1986)

Záložníci: Jiří Kučera (1993), Pavel Pilař (1987), Jakub Veselský (1994), Jakub Hartman (1994), Vojtěch Doležal (2000), Lukáš Heger (2001), Martin Heger (2003), Jan Věříš (2002), Jan Novotný (2000), Jakub Novotný (1996)

Útočníci: Jiří Dítě(1993), Petr Staněk (2001), Jakub Mrázek (1994), Vojtěch Kříž (2002), Michal Burkalo (2005)

Realizační tým – trenéři: Tomáš Hrabík, Richard Vlášek, Jakub Jarkovský. Vedoucí mužstva: Antonín Branský

Změny v kádru: příchod: Jakub Novotný (Žíželice), Jakub Veselský (Opatovice), Jiří Kučera (z A mužstva)

Odchody: Jan Vlk (FC HK)

UTKÁNÍ A MUŽSTVA S BROZANY JE ODLOŽENO

Nedělní utkání našeho A mužstva s Brozany je odloženo!! Důvodem je nezpůsobilá hrací plocha na našem stadiónu. B mužstvo odehraje první mistrovské utkání se Slávií Hradec v neděli od 15:00 v Kobylicích!

DAN FINĚK: REMÍZU Z VENKU BEREME!

Naší jedinou branku v sobotním zápase v Mostě vstřelil Dan Finěk. A právě jeho jsme si pozvali k rozhovoru.

Dane popiš nám svoji trefu, kterou jsi srovnal na 1:1.

S klukama jsme zahráli signál, který jsme si zkoušeli na tréninku. Věděli jsme, že jsme ve standardních situacích docela silní a jsme rádi, že nám vyšla. Zuky tečoval míč na přední tyči a já jsme zakončoval v podstatě do prázdné brány.

Jaký byl zápas v Mostě z Tvého pohledu?

Začátek zápasu nám moc nevyšel, nedokázali jsme se vyrovnat soupeři v osobních soubojích, ale právě vstřelený gól nám velmi pomohl a zápas byl od té doby minimálně vyrovnaný. Trochu mě mrzí, že jsme to nedotáhli do vítězného konce, ale takové zápasy jsou a těžký terén tomu moc nepomohl. Remízu z venku musíme brát.

Ty jsi nikdy nebýval žádný velký kanonýr, co se změnilo, že v poslední době dáváš více branek?

Je pravda, že tak často jsem dřív góly nedával, byl jsem rád za jeden za sezónu. Ale od té doby, co jsem v Chlumci mi to tam sem tam spadne. Většinu gólů jsem dal po standartní situaci, a myslím, že právě v tomhle jsem se zlepšil.

Jaký byl vůbec přechod z umělé trávy na přírodní trávník?

Jako pro každého, to bylo i pro mě těžší. Tráva teď na většině hřišť není v dobrém stavu a to nám kazí kombinace na hřišti. Také se na tom o trochu hůře běhá, ale nic hrozného. Je třeba se tomu přizpůsobit.

Jaké bude nedělní utkání s Brozany?

S Brozany máme hodně dobrou bilanci, takže věřím, že v ni nadále budeme pokračovat. Určitě to bude těžké utkání a v tabulce na nás ztrácejí dva body, takže je třeba to zvládnout. Doufám, že nás přijde povzbudit hodně fanoušků a potěšíme je výhrou.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti