Upravit stránku
V Pardubicích nastoupil náš tým oslabený o Kubu Havla a Kubu Jarkovského, naopak domácí byly, podle očekávání hodně posíleni. Nastoupila za ně mj. posila z Nizozemské ligy Langedijk. Přesto si s tím naši hráči poradili a branka Romana Čápa z 52. min rozhodla o tom, že z Pardubic vezeme tři body a také první místo v tabulce!!!

Jan Kraus (trenér FK Chlumec):Výhra v Pardubicích nad těžkým soupeřem nás samozřejmě těší. Po celý zápas jsme měli více ze hry. Domácí spoléhali spíše na brejkové situace, my jsme mohli výhru několikrát pojistit, ale protože jsme druhou branku nedali, tak to bylo drama až do konce, Zejména v první půli jsme špatně řešili předfinální fázi a stálo nás spoustu sil napravovat ztráty. Naopak skvěle nám zahrála defenziva. Děkuji celému kolektivu za výkon.

OP mužů

FK Chlumec - Lhota p.L 4:2

Branky: 37" a 57"Holman, 38" Staněk, 90" z.p.k. Cholasta - 44" Němeček , 50 z p.k. Čihák

Sestava: Němec - Cholasta, Chaloupka L, Jelínek, Heger L - Špás (76"Kárnik), Staněk, Janda ( 9" Heger M), Motyčka (62" Jansa) - Kříž, Holman (89" Ouzký)

Láďa Heger (asistent trenéra): V první čtvrthodině zatím vidíme vyrovnanou hru. Oba týmy si vytvořili po jedné velké šanci, ale zatím bez úspěchu. V druhé čtvrthodině máme malinko vic ze hry, lépe kombinujeme, ale obrana hostů v čele s Davidem Homoláčem nás nepustí do zakončení. Přežili jsme i ojedinělou šanci hostů. V 37 minutě našel přesný centr Motyčky hlavu Holmana a ujímáme se vedení. Vzápětí neproměnil samostatný únik Kříž, ale hned na to Staněk nádhernou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci a zvyšuje na 2:0, v posledních minutách prvního poločasu jsme polevili, soupeř vyrovnal hru a snížil.

Do druhého poločasu vstupujeme bez změn a tak jediným střídáním bylo už v deváté minutě to vynucené , po zranění Jandy.
V padesáté minutě hosté po penaltě vyrovnávají. Ondra Němec neudržel střelu hostů a když chtěl pokrýt vyražený balón, tak se ozval hvizd rozhodčího Medlíka, který ukázal na pokutový kop. Prvních deset minut druhého poločasu zatím mají více ze hry hosté . V 57" minutě se poprvé v druhém poločase dostáváme do vápna hostů a po krásném centru Špáse nám vrací vedení opět hlavou Holman. Definitivní podobu výsledku dává z penalty Cholasta po faulu na unikajícího M.Hegera

Vlk 4:5

Sestava: Vlk - Hajský, Jelínek, Tichý, Ouzký - Jansa, Heger, Kárnik, Nýč - Kříž (19" Mlynář), Kardoš (86" Sajkršmíd)

Láďa Heger (asistent trenéra): Ve 28 minutě se potvrdilo pravidlo, že faulovaný hráč nemá kopat pokutový kop - Vojta Kárnik neproměnil. Ve 36" po velkém nedorozumění naší obrany s gólmanem věnujeme laciné vedení domácím. Po prvním poločase jsou domácí lepším týmem, ale i my jsme si šance vypracovali, když střely Kardoše a Nýče skončily na brankové konstrukci. Bohužel oba góly v naší síti jsme soupeři svou naivitou při bránění věnovali.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, ale šance Jansy a Kardoše brankou neskončily. I šedesáté minutě jsme aktivnější a gólem Jansy se vracíme do zápasu. V 80" minutě vidíme sérii našich šanci. Hajský tyč a ani Jansa, Heger a Nýč své střely neproměnili. V 86" jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání díky dnes velmi dobrého Kardoše.

BÉČKO OTOČILO NÁROČNÝ ZÁPAS A SLAVÍ TŘI BODY!!

FK CHLUMEC B - FK VYSOKÁ 3:1 (0:1)

Branky: 52. Hartman, 73. Labík , 93.Vejr - 14. Pražák

Sudí: Martínek - Filip, Vích , ŽK 2:2, ČK 0:0

Sestava: Kukal - Novotný, Sedláček, Vopátek, M. Kučera (58. L. Heger) - Vejr, Vaníček, Doležal (64. J.Kučera) , J. Labík (90. Cholasta), Hartman (67. Veselský) - Kycelt (83. Staněk)

Tomáš Hrabík (trenér FK Chlumec): V první půli jsme hráli pomalu, předržovali míče a na těžkém terénu nám vázla kombinace. Navíc hosté vstřelili branku, po které se ještě více zatáhli. O přestávce jsme si některé věci vysvětlili a důležitý moment přišel v 52. minutě, kdy nejprve Láďa Kukal chytil velkou šanci soupeře a vzápětí Kuba Hartman srovnal na 1:1. To nám pomohlo, zvyšovali jsme obrátky, pomohli si střídáním a nakonec zaslouženě zápas zlomili ve svůj prospěch. Bylo to hodně těžké utkání.