Upravit stránku
Domácí začali dobře a již v 10. minutě Hlavatý orazítkoval tyč hostující branky. Za dvě minuty šli ale do vedení hosté. Po faulu Kováře zahrával přímý kop T. Labík a trefil se přesně - 0:1. Domácí šli za vyrovnáním a to přišlo po půlhodině hry, kdy po rohu Leeho zakončoval Kovář, gólman Petr vyrazil míč na tyč a Tomáš Kepl zblízka uklidil míč do sítě - 1:1! O vedení ale domácí záhy přišli, když se po ztrátě míči od Slámy dostal ke střele z dvaceti metrů Čáp a jeho pokus od břevna byl gólový - 1:2. Do druhé půle šli domácí s cílem vyrovnat, ten však vzal za své již ve 48. minutě, kdy byl za strčení do faulujícího soupeře vyloučen Kovář. Přesilovku hosté využili již po pěti minutách, kdy se na zadní tyči prosadil znovu T. Labík - 1:3. Domácí se sice v deseti snažili o korekci výsledku, ale takticky hrající hosté je k ohrožení branky skoro nepustili...

Jan Kraus(trenér FK Chlumec):
První půlhodinu jsme nehráli podle našich představ. Kvalitní domácí tým byl rychlejší a dravější. Po krásné brance Čápa jsme se dostali do vedení 2:1 a náš výkon se zlepšil. Ve druhé půli nám pomohlo vyloučení domácího hráče, Labík rychle zvýšil na 3:1 a poté jsme zápas zkušeně dohráli. Tři body z pardubické půdy jsou pro nás hodně cenné. Pochvala pro celý kolektiv a teď už se těšíme na Bohemku!!!
B tým

ZBYTEČNÁ ZTRÁTA S HOŘICEMI!!

CHLUMEC NAD CIDLINOU B – HOŘICE 1:1(1:1) na pen. 2:4

br: 10. Rozsévač – 30. Pilař

sestava CHLUMEC NAD CIDLINOU B: Kukal – Veselka, Homoláč, Prouza, Žahourek – Pilař, Vopátek – Hartman(46. Labík J.), Doležal V.(46. Bastin), Kosař – M. Kučera

Martin Firbacher (předseda FK):
Již po několikáté jsme odehráli špatný první poločas. Velmi lacině a zbytečně jsme inkasovali a byli jsme moc rádi zato, že Pavel Pilař z trestného kopu vyrovnal. Po přestávce jsme hru zjednodušili, dostali se do tlaku, ale z vytvořených šancí jsme nic nedali. A tak bylo štěstí, že chvíli před koncem nastřelil Pečenka z přímáku jen břevno. Po delší době jsme nezvládli ani penalty. Máme hodně o čem přemýšlet.

C tým

RENDA CHALOUPKA: BEZ GÓLŮ TO NEJDE

CHLUMEC NAD CIDLINOU C - MALŠOVA LHOTA 1:0 (1:3)

br.: Veselský

Renďa Chaloupka (trenér):
Od začátku utkání jsme se zatáhli na naší polovinu hřiště a čekali na chybu soupeře. Hosté dobře kombinovali a za první poločas si vypracovali několik slibných šancí, které však neproměnili. My jsme si vytvořili z několika brejkových situací gólovou až tu poslední, kterou s přehledem zakončil Veselský.

Druhý poločas hosté začali náporem a hned svojí první šanci proměnili. Druhý gól přidali po naší zbytečné diskuzi z rozhodčím a třetí v poslední minutě zápasu. My jsme za celý druhý poločas kromě standardních situací neohrozili branku hostí. Bohužel naší hru poznamenala četná nucená střídání.