TAK TO SE NEPOVEDLO!! Z BOLESLAVI JEDEME S DEBAKLEM!!

FK MLADÁ BOLESLAV B- FK CHLUMEC 7:0 (3:0)

FK Mladá Boleslav B: Stejskal - Hašek, Kopa, Král (78. Zmij), Komma - Komárek (74. Majer), Hönig (46. Yerkhov) - Hampl (68. Moravčík), Dohnalík, Ewerton - Provazník (46. Dib)

FK Chlumec nad Cidlinou Petr - Veselka (66. Tomáš Sedláček), Havel (46. Vyšehrad), Jarkovský, Špidlen - Koubek, Kučera (59. Korba) - Novotný (78. Doležal), Kopáč (46. Jan Labík), Tomáš Labík - Bastin.

Br.: 38., 56. a 68. Dohnalík, 3. a 86. Ewerton (první z pokutového kopu), 12. Král, 60. Hampl

ŽK: Hašek - Jarkovský, Havel, Špidlen

Rozhodčí: Šulcová - Šťastný, Horáček

Diváků: 125

Druhé mistrovské utkání, první na domácím hřišti v nové sezóně České fotbalové ligy se fotbalistům mladoboleslavského béčka náramně povedlo, neboť východočeského soupeře rozstříleli sedmi góly, z nichž tři dal Michal Dohnalík. První poločas však začali Chlumečtí aktivně a gólovou šancí, když už ve 2. minutě Novotného střelu boleslavský gólman Stejskal přes levou tyč vytlačil na roh. Boleslavští byli v příští minutě úspěšnější.

Ve 3. minutě Novotný srazil Provazníka, který po přesném Komárkově pasu utekl po pravé straně až do chlumeckého vápna, a následnou penaltu jistě proměnil Ewerton - 1:0.
Časné boleslavské vedení určilo příští dění na hřišti, neboť chlumecké fotbalisty evidentně zaskočilo.
Ve 12. minutě zkušený chlumecký stoper Jarkovský u pravé postranní lajny hrubě sestřelil Provazníka a trestný kop poslal Ewerton přesným centrem před branku, kde nejvýše vyskočil boleslavský stoper Král a hlavou zvýšil na 2:0.

Druhým gólem se Boleslavští uspokojili a přenechali iniciativu chlumeckému protivníkovi. Ten měl sice chvíli uprostřed poločasu více ze hry, ale gólově se neprosadil. Ve 13. minutě proti dlouhému soupeřově nákopu vyběhl boleslavský gólman Stejskal před vápno a s Tomášem Labíkem prohrál hlavičkový souboj, naštěstí jej před opuštěnou brankou zastoupili stopeři. V 15. minutě chlumecký trestný kop od pravé lajny vyvrcholil vzdušnou srážkou Stejskala s vlastním stoperem Králem a rohovým kopem, který Chlumečtí promarnili. Ve 22. minutě chlumecký forvard Bastin tísněn Králem přestřelil z deseti metrů boleslavskou branku a o necelou minutu později na druhé straně hřiště nepřesně střílel z dálky Dohnalík. Ve 27. minutě chlumecký stoper Havel na hranici velkého čtverce podrazil Dohnalíka a po Ewertoně trestňáku Král z vysokého výskoku tentokrát branku Chlumce těsně minul. Ve 33. minutě Bastin z deseti metrů hlavičkoval těsně nad boleslavské břevno. Teprve ve 35. minutě kopali Boleslavští svůj první roh, kterému se však Chlumec snadno ubránil.
Ve 38. minutě se po spolupráci s Ewertonem probil Provazník mezi trojicí obránců a zakončení se mu nepovedlo, přesto slabou střelu gólman Petr neudržel a Dohnalík pohotově brankářovu chybu potrestal gólem - 3:0.

Do konce poločasu dvě chlumecké střely minuly boleslavskou branku. Ve 41. minutě Tomáš Labík mířil vedle pravé tyče a ve 44. minutě po Králově zbytečném faulu téměř u koncové lajny Kučerův trestný kop proletěl neškodně brankovištěm.
Druhý poločas začal chlumecký Špidlen dělovkou, kterou pozorný Stejskal vyrazil. Ještě povedenější zákrok předvedl v 51. minutě, kdy fantastickým reflexem vychytal Novotného zakončení z pár metrů. V 53. minutě Novotného ostrý centr boleslavský gólman vyrazil od bližší tyče mimo vápno. Náznak chlumeckého náporu po změně stran utnuli Boleslavští nádhernými góly.
V 56. minutě na levé straně Komma v bolestivém střetu s protihráčem stihnul posunout míč Ewertonovi a ten uvnitř šestnáctky s přehledem přihrál Dohnalíkovi, jenž udělal kličku brankáři a z úhlu poslal míč do opuštěné branky - 4:0.
V 60. minutě po Stejskalově výkopu Ewerton povedenou kolmicí poslal do soupeřovy šestnáctky Dohnalíka, který nezištně přihrál Hamplovi a ten do prázdné branky zvýšil boleslavské vedení na 5:0.

V 66. minutě proti Dohnalíkovi vyběhl gólman Petr mimo vápno, boleslavský útočník se mu sice vyhnul dlouhou kličkou, ale z rohu šestnáctky prázdnou branku netrefil.
V 68. minutě Ewertonův přízemní centr z levé strany chlumecký gólman Petr srazil na bližší tyč, od níž se míč odrazil za jeho záda k Dohnalíkovi, který z necelého metru snadno skóroval - 6:0.
Chlumečtí dohrávali bez zápalu a tak si boleslavští fotbalisté v klidu zasloužené vítězství pohlídali. A ještě soupeři, který se několikrát snížil ke zbytečně ostrým zákrokům, přidali sedmý gól.
V 86. minutě Ewerton na hranici vápna prokličkoval elegantně „po brazilsku" přes tři protihráče a pravačkou zamířil po zemi přesně k pravé tyči, kam se nešťastný brankář Petr jen smutně podíval - 7:0.

B tým

PRVNÍ POLOČAS VŠE ROZHODL!!

FK CHLUMEC B - KRATONOHY/OLYMPIA 3:5 (1:4)

Sestava: Kukal - Prouza, Homoláč, Vopátek, Dušek ( 46. Feichtinger) - Pilař, Kosař - Veselský (80. Jánský), Doležal (46. Staněk), Žahourek (46. Hartman) - Kycelt (46. Kučera)

Br: 44. Kosař, 58. Hartman , 64. Kosař - 22. 28. a 65 Ličman , 33.Kocourek, 36 Kabeláč.

Diváků: 120 diváků

V úvodu utkání jsme neproměnili několik šancí a poté nás hosté čtyřikrát potrestali. Na konci poločasu snížil Martin Kosař. Ve druhé půli jsme se zlepšili, snížili na 3:4, ale hosté hned vzápětí dali pátou branku. Ta byla rozhodující. I když jsme do konce zápasu hráli na soupeřově polovině, tak jsme další branky nepřidali a tak nepovedený první poločas rozhodl o tom, že body si odvážejí Kratonohy.

Martin Firbacher (předseda FK): Bláznivý zápas. Začátek patřil nám, nevyužili jsme několik nadějných příležitostí a poté jsme si zřejmě mysleli, že vše půjde samo. Z toho nás hosté rychle vyvedli. Během 15 minut nám po našich nedůslednostech vstřelili čtyři branky a vše vypadalo, že je rozhodnuto. Trenér Jánský provedl v poločase hned čtyři změny a v 65. min. už to bylo 3:4. bohužel jsme vzápětí inkasovali popáté a to rozhodlo. To co se dělo v první půli, to už se nesmí opakovat. Příčin je více. Ve druhé půli už jsme to nedohnali.
C tým

FK Chlumec - Stěžery 4:4 (3:2)

Br: Kycelt 2x,Cholasta, Špás

René Chaloupka (trenér): Po špatném začátku jsme se dostali zpět do hry a dokázali otočit na 2:1. Za tohoto stavu jsme přenechali otěže zápasu hostům, kteří byli až do konce zápasu lepší. I když jsme pokaždé vedli, soupeř vždy vyrovnal. Příště se musíme vyvarovat zbytečných individuálních chyb.