3fae Chlumecký fotbal » Archív » referáty A třídy( 27.9.)

referáty A třídy( 27.9.)

Žacléř - Po utkání v Malšovicích postrádal Baník v bojích v 1. A třídě další tři hráče, Šrajna, Mača a Janatu, počet absentujících hráčů se tak rozšířil na hrozivých deset. Do prestižního utkání proti trutnovské rezervě proto nastoupilo devět hráčů mladších dvaceti let.

Žacléř 1 Trutnov B 4

Již v první půli měli Trutnovští herně navrch a vypracovali si dvě stoprocentní šance. Hlavičku Poznara skvěle vyrazil Volhejn a Brejcha svůj průnik zakončil dělovkou do tyče. Baník se osmělil ve 20. minutě, kdy obrana hostí zapomněla na Brožka, ale ten netrefil přesně.

Ve druhé půli po zbytečné ztrátě míče zahrávali hosté roh a vysoký Cerman zůstal trestuhodně volný - 0:1. Druhou branku přidal v 59. min Makovský krásnou ránou pod břevno. Domácím se podařilo vzápětí snížit, trestný kop Kuncla prošel ve vápně až k Mlynárovi, který vstřelil svůj premiérový gól za Baník.

Trutnovští však již v 68. min. šli znovu do dvoubrankového vedení. Až z pozice obránce si zaběhl na zadní tyč Šťovíček a rozhodl utkání. Baník otevřel hru a v 84. min. po brejku hostí musel faulovat Karásek a poroučel se do sprch. V samém závěru se ještě podruhé trefil Makovský, jenž tak pečetil zaslouženou výhru Trutnova.

Branky:60. Mlynář - 59. a 89. J. Makovský, 52. Cerman, 68. Šťovíček.

TJ Baník Žacléř: Volhejn - Mlynár, Kuncl, Sáblík, Popelka (82. Mádle) - Špecián, Brožek (75. Karásek), Kovačík, Bř. Hradecký - Baše, Hejna. FK Trutnov B: Chráska - Šťovíček, Cerman, V. Kozák, Přívratský - Finger, Brhel, Jaďuď , Poznar - J. Makovský, Brejcha (59. Vomočil).

Hlasy trenérů - Jan Volhejn, Žacléř: ” Hráčům nelze upřít bojovnost, ovšem chybí jim fotbalová zkušenost. První poločas jsme hráli vcelku dobře, ale po přestávce jsme v některých momentech začali zmatkovat. Série zraněných nás bude zřejmě pronásledovat celý podzim, do hry tak museli zasáhnout i dva šestnáctiletí dorostenci.”

Zbyněk Finger, Trutnov B:” Měli jsme stálou převahu a bylo jen otázkou času, kdy dáme první gól. Domácí se jen bránili a dopředu se dostávali pouze za cenu nakopávaných balónů.”

Rudník - Výrazně se trhnout týmům ze dna tabulky se Rudníku proti Roudnici nepodařilo i proto, že již od 55. min. hrál jen v devíti.

Rudník 0 Roudnice 0

Půlhodiny se domácím hra dařila, Grégrovu aktivitu však v hostujícím vápně nebyl nikdo schopný přetavit v branku. Ve 33. min. však střední záložník musel hřiště opustit pro zranění a hned o pět minut později postihla Rudník další rána v podobě vyloučení Hympla. Žlutočervený mariáš rozhodčího Rožňovského však tepre nabíral na obrátkách. V 51. min. šel ven hostující hráč a od 55. min. si volný prostor ve sprchách mohl dopřát i Štemberka. V devíti se poté domácí zatáhli, ovšem neškodná Roudnice nic nevymyslela. Naopak v 77. min. mohl rozhodnout Holubec, jehož střelu hosté vykopávali z brankové čáry. ” Obě mužstva byla nakonec s bodem spokojena. Fotbal se zápasu v Rudníku totiž tentokrát nezúčastnil. Nemalý díl na tom má i necitlivé rozdávání žlutých karet sudím,” komentoval zápas trenér domácích Jan Jelínek.

FC TJ AVON Rudník: Vachek - Janata, Hympl, Štemberka, Šafařík - Víšek, Hympl, Grégr (33. Holubec), Horní - Doležal, Gregor.

Náchodsko - Červenkostelečtí fotbalisté zajížděli k dalšímu utkání fotbalové I. A třídy do Chlumce nad Cidlinou.

Chlumec n. Cidl. 0 Červený Kostelec 0

Červenokostelečtí vstoupili do utkání aktivně a již v 1. minutě po zahrané standardní situaci mohli jít Havlíčkem do vedení, ale jeho střela skončila na boční síti. Domácí zřejmě tato situace povzbudila, snažili se dlouhými míči dostávat do šestnáctky a zejména hbitý Hanuš dělal obraně velké problémy. V 7. minutě se vyznamenal brankář Macek, který kryl Kyceltovu tvrdou střelu. Hráči Kostelce byli v hlubokém útlumu, špatně kombinovali a tvrdost domácích na ně platila. Ve 21. minutě zachránil hosty od pohromy opět brankář Macek, který dělovku Černohlávka vytěsnil na roh. 32. minuta mohla být pro domácí štastná, když jinak výborný Macek špatně vykopl, ale svou chybu vzápětí napravil. Těsně před odchodem do kabin domácí Černohlávek z trestného kopu jen těsně minul pravou tyč Mackovy branky.

Po bouřce v kabině se herní projev hráčů Kostelce přece jen zlepšil, domácí již neměli žádnou vyloženou příležitost, naopak po Bártově rohovém kopu chyběl Liškovi větší důraz. Rozhodujcí moment mohl přijít v 77. minutě, to když rozhodčí Šejna nepochopitelně posoudil ofsajdovou situaci, kdy jeden z domácích hráčů ležel ve hřišti a Janko šel sám na gólmana Černohlávka. Vzápětí byl po druhé žluté kartě vyloučen Bárta a utkání se dohrálo v poklidu, i když Červenokostelečtí tentokráte mohou být za bod rádi.

Sestava Červeného Kostelce:

Macek - Bárta, Havlíček, Kocián - Janko, Fiala, Liška, Valášek (40. Adam) - Ryba (65. Vejrek), Škoda, Hanuš (68. Hruška).

Náchodsko - V dalším mistrovském utkání fotbalové I. A třídy zajížděli Poličtí na půdu lídra tabulky, Jičína, který přivítal polické fotbalisty na umělé trávě.

Jičín 5 Police n. Met. 0

Na první pohled jednoznačný výsledek vůbec neopovídá dění na hřišti. Poličtí se na půdě vedoucího týmu chovali velmi sebejistě, první poločas vyzněl na vyložené brankové příležitosti 2:2, ale zatímco hosté v koncovce naprosto selhali, domácí po standardních situacích a hrubých chybách v obraně Police tvrdě trestali. Do kabin tak šli domácí fotbalisté uklidněni dvoubrankovým náskokem.

Po změně stran byla pro hosty osudná 65. minuta, kdy nejprve neproměnili další vyloženou šanci a vzápětí po další standrardní situaci inkasovali potřetí. V 65. minutě byl po druhé žluté kartě navíc vyloučen polický Kollert a tak hosté dohrávali o deseti. V oslabení Police ještě dvakrát inkasovala, přesto mohla ještě výsledek kosmeticky upravit, další dvě tutovky však opět ” zazdila”.

Poločas:2:0.

Sestava Police n. Met.: Galina - Řezníček (80. Hejnyš), Pavlů, Kincl, Kollert - Pášma, Švorčík, Seidlman, Hauk - Martinec (67. Tauc), Tér.

Chlumec n. C. 0 Červený Kostelec 0

Trenér Kostelce Jan Jebavý: ” Hráči mě tentokráte velmi zklamali, nebo . na velkém hřišti měli možnost využít svých kombinačních schopností, nedokázali se ale vyrovnat s tvrdostí domácích, kteří pro zisk bodů chtěli udělat podstatně více. Doufám, že ve svých hlavách si vše srovnají a v domácím nedělním utkání s lídrem soutěže z Jičína předvedou o sto procent lepší výkon.”

Jičín 5 Police nad Metují 0

Trenér Police nad Metují Václav Vít: ” Rozhodně se nedá říct, že bychom utkání odchodili, i když to podle výsledku možná vypadá. Bojovali jsme, ale opět jsme neproměnili vyložené příležitosti. V tomto týdnu jsme měli sehrát přátelské utkání, které jsme zrušili, raději potrénujeme a připravíme se na Žacléř.”

. A TŘÍDAFK Chlumec nad Cidlinou - Červený Kostelec 0:0

Fakta - rozhodčí: Filip. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (Bárta). Diváků: 120. FK Clumec n. C.: P. Černohlávek - M. Volný, V. Rusín, J. Černohlávek, Beneš - Jelínek (65. Janda), Miške, Kycelt, Chaloupka - Koliáš (89. Drahorád), Hanuš (75. Vopátek).

Petr Vaníček a Martin Firbacher, trenéři Chlumce: ” Před zápasem s kvalitním soupeřem bychom bod brali, po něm ovšem litujeme ztráty tří bodů. Podali jsme nejlepší letošní výkon. Začátek patřil hostům, ale od 20. minuty jsme přebrali iniciativu a mrzí nás neproměněné tutovky (Koliáš, Hanuš). Hosty jsme za celý zápas nepustili do vyložené šance. Chválíme celý kolektiv za bojovný a obětavý výkon. Ale pozor! Toto musíme potvrdit i v dalších zápasech.”

Rudník - Sokol Roudnice 0:0

Fakta - rozhodčí: Rožnovský. ŽK: 4:2. ČK 2:1 (39. Hympl, 56. Štemberka - 53. Pajkrt). Diváků 120. Sokol Roudnice: M. Jarkovský - Chalupa, Žoček (84. Mikan), Lerch, Pithart - Z. Jarkovský (65. Svoboda), Páral, Říha, Lukášek - Pajkrt, Landa.

Vladislav Koudelka, trenér Roudnice: “Soupeře jsme přehrávali, ale pouze po vápno. Nenašel se nikdo, kdo by utočníky vyslal do gólové šance. Nechybí nám snaha, ale špílmachr, který by naši hru usměrnil. Před zápasem bych bod z venku bral, ale nyní si myslím, že jsme body ztratili.”

Vrchlabí - Bystřian Kunčice 1:0

Fakta - branka: 90. (+1) Kraus. Rozhodčí: Malý. ŽK: 3:3. Diváků: 200. Poločas: 0:0. Bystřian Kunčice: Šanda - R. Bárta, Beneš, Kneifel, Čáslavský (46. Novák) - Podzimek, Turek, P. Vítek, Trutnovský - Hruška (90. Melounek), L. Bárta (59. Hornych).

Petr Hypius, trenér Kunčic: “V podprůměrném utkání byli nakonec šťastnější domácí, kteří rozhodli o tříbodovém zisku až v nastaveném čase. Zápasu by více slušela remíza, ale takový už je fotbal.”

Dvůr Králové B - FC Nový Hradec Králové 3:0

Fakta - branky: D. Novák, T. Otradovský, Groh. Rozhodčí: Vít. ŽK: 1:4. Diváků: 270. Poločas: 1:0. FC Nový Hradec Králové: Petera - Karmín (59. Páter), Šlégr, Bitnar, Lang - Baďura, Vopálka, Munzar (81. Vavřina), Krejčí - Čtvrtečka, Hejhálek (46. Vinš).

Miroslav Chalupa, trenér Nového Hradce: “Vítězství domácích je zasloužené, protože na rozdíl od našeho mužstva si dokázali vytvořit střelecké příležitosti a proměnit je.”

Lázně Bělohrad - Sokol Malšovice 4:2

Fakta - branky: 3., 51. a 86. Zemánek, 68. Šrám - 5. a 49. z pen. Duha. Rozhodčí: Franěk. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (59. Tichý). Diváků: 200. Poločas: 1:1. Malšovice: Drábek - Horký, J. Kloubec, Franc, Bartoš - Kabeláč, Pilc (67. Perný), Duha, Velinský - Tichý, Hloušek.

Jiří Kloubec, asistent trenéra Malšovic: “Soupeř byl pro nás hratelný. Bohužel jsme domácímu týmu všechny góly darovali po školáckých chybách v obraně.”