16.08.2017 08:04

Rozhovor s Martinem Firbacherem

Před prvním domácím utkáním "A" i "B" mužstva sezóny 2017/2018 jsme připravili krátký rozhovor s členem výkonného výboru FK Chlumec nad Cidlinou, Martinem Firbacherem, který je zodpovědný za sportovní stránku mužstev.Jak hodnotíš vstup áčka do soutěžeJak hodnotíš vstup áčka do soutěže?

Výsledek ačka v Bydžově asi odpovídá průběhu utkání, bod navíc jsme si zasloužili. I když, zejména ve druhé půli, jsme měli řadu šancí na to, aby jsme si z derby odvezli tři body. Petr Průcha navíc náše mužstvo výborně zná a svůj mladý tým na nás dobře připravil. 

Co jednotlivé výkony našich kluků?

V brance výborný Láďa Kukal, který potvrdil pověst penaltového specialisty. Stoperská dvojice David Homoláč, Michal Bráborec oplývala jistotou. Byl jsem zvědavý jak David zvládne roli hrajícího trenéra a musím říci, že to zvládl na jedničku.

Zde tě přeruším. Chci se zeptat na výměnu názorů mezi tebou a Davidem na konci zápasu. O co šlo? 

No, nešlo ani o výměnu názorů, já jsem toho moc neřekl... Šlo o to, že jsme měli rozdílný názor na střídání hráče. Na konci zápasu už byly emoce hodně vysoko. Ale v pohodě. Hned v pondělí jsme to s Homym probrali a vysvětlili si o co šlo. 

Jak by vůbec měl fungovat realizační tým při zápasech, když je trenér na hřišti? 

Na střídačce by měl mít v tu chvíli vedoucí roli asistent Milan Černý. Já jsem do toho vůbec nechtěl zapojovat, ale první půlhodinu byla naše střídačka zcela bez života, na stadiónu by slyšet jen Tarzan Průcha a tak jsem do toho byl nucen vstoupit. Věřím, ale, že to byl vyjimečný případ.

Vraťme se ještě k našim hráčům, kdo Tě ještě v Bydžově potěšil a kdo naopak zklamal? 

Svůj standart si odvedli Kuba Veselský,Zdeněk Dušek i Honza Vopátek. Solidní výkon podal Jirka Kučera, který to měl osobní obranou hodně ztížené. Naopak moc se nedařilo Mírovi Kučerovi, střídající Kuba Novotný hru po svém příchodu oživil. Více jsem čekal od Honzy Labíka, ale hrál za nás první mistrák a věřím, že jeho výkony porostou. Škoda, že Kuba Hartman neproměnil některou ze svých šancí.

A co B team?

Béčko po sestupu hraje okresní přebor a zde jsem hodně zklamán přístupem některých hráčů k tréninku i k zápasům. Na víkend jsme sestavu béčka dávali horko těžko dohromady a zde musím moc poděkovat Pepovi Hladíkovi, Pavlu Bergerovi i Pepovi Strnadovi, že na poslední chvíli dali tým dohromady. Naprosto nechápu přístup hráčů a jejich výmluvy typu: Na mě je ještě teplo, jedu na festival, nebo dnes prostě nepřijdu. Přijde mi to jako pohrdání všemi co v klubu něco dělají a hlavně svými spoluhráči, které nechávají ve štychu. Tohle myšlení chceme určitě změnit. V béčku máme také problém s tím, že nám tam chybí zkušení hráči, okolo kterých by mladí mohli růst. Dříve bylo zvykem, že ti starší hráči co skončili v áčku, tak na konci kariéry pomáhali B teamu. To nám strašně chybí. Pokud by nám pomohli kluci jako Vašek Beneš, Jirka Hanuš, nebo např.David Jelínek, tak by to béčku moc pomohlo.

Pojďme se podívat dopředu. V sobotu nás čeká doma Jaroměř. Na co chcete pozvat fanoušky?

Věřím, že solidní výkon v Bydžově byl dobrou pozvánkou. Před sezonou jsme si dali za úkol přivést do hlediště více diváků, než doposud. Zásadní pro to budou samozřejmě výkony ačka, ale zkvalitnilo se určitě i občerstvení na stadiónu, každé utkání bude mít svého partnera, chystáme slosovatelné vstupenky a další věci.  Chtěl bych připomenout, že stále jsou v prodeji permanentky na celou sezónu. Za 400 Kč mají fanoušci zdarma všechny zápasy a i B teamu. Navíc při každém utkání A teamu budou majitelé permanentek zvýhodněni rúznými bonusy na občerstvení. 

Na závěr ještě poslední otázka. Jak funguje nový výbor?

Myslím, že se všichni snažíme co to jde. Pod vedením Vladana Kárníka máme rozdělené funkce a každý má na starost  určitou oblast, Řekl bych, že řada kluků si ani neuvědomovala co to vše obnáší vést fotbalový klub.. Snažíme se co to jde. Ne všem se samozřejmě zavděčíme, ale věřím, že postupem času přesvědčíme veřejnost, že změna ve vedení byla ku prospěchu. 


Martin Firbacher


eBRÁNA s.r.o. Plastická chirurgie Praha